Всесвіт

Подивіться на перші фото зірок, які зробила місія «Психея» (фото)

Нову мозаїку зображень зроблено на основі зображень, отриманих двома камерами космічного корабля НАСА «Психея» 4 грудня 2023 року.

За вісім тижнів з моменту запуску космічного корабля НАСА «Психея» 13 жовтня орбітальний апарат виконав кілька успішних операцій. Він увімкнув наукові інструменти та передав дані на Землю. Останнє досягнення «Психеї» — у понеділок, 4 грудня, місія включила подвійні камери та отримала перші зображення, які назвали «перше світло».

Сканер, що складається з пари однакових камер, зробив 68 зображень, все в межах зіркового поля в сузір’ї Риб. Команда розробників використовує дані для перевірки правильності командування, телеметричного аналізу та калібрування зображень.

Цю мозаїку зробили на основі зображень «першого світла», отриманих обома камерами космічного корабля НАСА «Психея» 4 грудня 2023 року. Поле зору цієї мозаїки становить близько 8 градусів завширшки і 3,5 градуси заввишки. Зображення отримані за допомогою прозорого або «широкосмугового» фільтра камери та часу експозиції шість секунд. Фото в повній роздільній здатності за посиланням. Автори та права: NASA/JPL-Caltech/ASU

«Ці початкові зображення — лише відкриття завіси, — розповів Джим Белл з Університету штату Арізона, керівник групи зображень “Психеї”. — Ми почнемо перевіряти камери з такими зображеннями зірок, потім 2026 року зробимо тестові зображення Марса під час прольоту космічного корабля. У 2029 році ми отримаємо наші захоплюючі зображення — цільового астероїда Психея. Ми з нетерпінням чекаємо на можливість поділитися всіма цими зображеннями з громадськістю».

Тепловізор робить знімки через кілька кольорових фільтрів, кожен із яких протестували під час цих початкових спостережень. За допомогою фільтрів команда використовуватиме фотографії в довжинах хвиль світла, як видимих, так і невидимих для людського ока, щоб визначити склад багатого на метали астероїда. Вчені також використовують дані для створення 3D карт астероїда, щоб краще зрозуміти його геологію. Це дасть підказки про історію Психеї.

Камера B зняла цю мозаїку, анотовану версію із зірками. Фото в повній роздільній здатності за посиланням. Автори та права: NASA/JPL-Caltech/ASU

Психея — астероїд головного поясу, що належить до багатого на метали спектрального класу M. Завдяки великим розмірам та високому вмісту металів у породі, на нього припадає майже 1% маси всіх тіл поясу астероїдів. Тому він входить до десятки найпотужніших астероїдів головного поясу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button