Всесвіт

За останні 7 років на Місяці з’явилися 222 нових кратера (фото)

Метеорити бомбардують Місяць набагато частіше, ніж вважалося раніше. За свіжими підрахунками, за останні 7 років на природному супутнику Землі утворилися 222 нових кратера.

1ec97ff04808eb11c5f13ab780dd403b
Маленькі метеорити регулярно бомбардують Місяць і Землю. Однак на Блакитній планеті ці «атаки» в більшості випадків залишаються непоміченими, так як метеорити зазвичай згорають в атмосфері, так і не встигнувши дістатися до поверхні Землі. На Місяці ж ситуація інша – через практичну відсутність атмосфери її вигляд часто зазнає змін в результаті зіткнень з метеоритами.

Вчені з Університету Арізони вивчили дані, отримані автоматичною міжпланетною станцією Lunar Reconnaissance Orbiter (LRO), і прийшли до висновку, що протягом останніх 7 років на Місяці утворилися сотні нових ударних кратерів.

Емерсон Спейер і його колеги порівняли 14 тис. знімків місячної поверхні до і після запуску супутника LRO і нарахували щонайменше 222 кратера шириною більше 10 метрів. Це на 33% більше, ніж очікували дослідники. Вчені відзначають, що така динаміка може представляти серйозну небезпеку для майбутніх місячних баз і перших поселенців.

«До запуску LRO ми вважали, що для значної зміни поверхні Місяця потрібні сотні і тисячі мільйонів років. Проте в дійсності верхній шар повністю оновлюється за близько 80 тис. років», – пояснив автор дослідження Емерсон Спейер.

Lunar Reconnaissance Orbiter (LRO, Місячний орбітальний зонд) – автоматична міжпланетна станція NASA, яка почала свою роботу в 2009 році.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments