Земля

Подивіться на перші кадри нового рифа на вершині підводного вулкана (відео)

Вчені виявили різноманітне співтовариство видів, що мешкають на підводному вулкані.

У морському заповіднику Галапагоських островів виявили небачений раніше глибоководний риф з коралами віком в тисячі років, які «кишать життям».

Двокілометровий риф виявив підводний дослідник на глибині понад 400 м, на вершині підводного вулкана. Він знаходиться в центрі великого архіпелагу. До цієї новаторської знахідки вважалося, що риф Веллінгтон біля узбережжя острова Дарвін був одним з небагатьох коралових рифів, які пережили Ель-Ніньо в регіоні в 1982 – 1984 роках. Виявилося, що не він один.

Вчені також виявили колекцію коралів, яким, як вважається, тисячі років, а також безліч різноманітних морських мешканців, що переховуються серед структур, включаючи восьминогів, морських їжаків і приземистих омарів.

«Скелети мертвих коралів, що складають залишкові 80-90%, як і раніше служать будинком для величезного розмаїття життя, яке в меншій мірі залежить від живих частин. Проте, рифи, які ми виявили в останні кілька днів мають 50 – 60% живих коралів у багатьох районах, що дійсно зустрічається дуже рідко», — пояснила співкерівник експедиції Мішель Тейлор з Університет Сассекса.

«Вони незаймані і кишать життям — рожеві восьминоги, кажани, присадкуваті омари і безліч глибоководних риб, акул і скатів. Ці недавно відкриті рифи потенційно мають глобальне значення: ми можемо спостерігати, як незаймані місця проживання еволюціонують в умовах нашого нинішньої кліматичної кризи», – пишуть вчені.

Перші кадри нового рифа

Вчені використовували підводний апарат Alvin, який зазнав безліч оновлень з моменту свого створення в 1964 році. Він надав зображення високої чіткості, використовуючи покращене освітлення і датчики.

HOV Alvin, запущений з дослідницького корабля Atlantis. Фото: Океанографічний інститут Вудс-Хоул

Відкриття — частина нового дослідження, яке провели в рамках експедиції Galаpagos Deep 2023, в якій беруть участь вчені з Океанографічного інституту Вудс-Хоул, Брістольського університету, Державного університету Бойсе і Університету Ессекса на борту дослідницького судна Atlantis.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button