Фото

Подивіться на скелі Марса в неймовірному розрішенні

Багато в чому Марс – планета, яка найбільше схожа на Землю. Полярні крижані шапки, майже 24-годинний період обертання (близько 24 годин 37 хвилин), гори, рівнини, пилові бурі, вулкани й навіть свого роду Гранд-Каньйон надає Марсу подібності з Землею. Нещодавно знімки марсіанського «Гранд-Каньйону» опубліковані в рамках наукового експерименту по візуалізації з високою роздільною здатністю (HiRISE).

Долина Марінер (Valles Marineris), гігантська система каньйонів на Марсі, затьмарює Гранд-Каньйон на південному заході США. Гірський масив на Марсі займає 4000 км. Це відстань між Лос-Анджелесом і Нью-Йорком. Глибина марсіанського каньйону становить 7 км, у Гранд-Каньйону – всього 2000 метрів.

Нещодавно опубліковані фотографії з наукового експерименту по візуалізації з високою роздільною здатністю (HiRISE) на борту марсіанського розвідувального орбітального апарату (MRO) демонструють приголомшливий вид на скелі в Candor Chasma. Нагадаємо, це один з найбільших каньйонів в долині Марінер.

Подивіться на скелі Марса в неймовірному дозвіл. Вони більше Гранд-Каньйону в США
Долина Марінер простягається на тисячі кілометрів по поверхні Марса. Надано: НАСА.

При уважному розгляді зображень HiRISE видно зубчасті скельні породи, які виступають з піску і пилу, а також яри-канали. Можливо, вони з’явилися через сезонні стоки рідкої води по похилих схилах скель. Як і у випадку з більшістю систем захоплення зображень з високою деталізацією, HiRISE жертвує полем огляду заради чіткого і детального огляду планети.

Подивіться на скелі Марса в неймовірному дозвіл. Вони більше Гранд-Каньйону в США
Candor Chasma. Надано: Google Mars.

Збираючи широкі, великі зображення і одночасно роблячи дивовижно високе розрішення крупним планом, вчені отримують краще уявлення про структуру Candor Chasma, Valles Marineris, а також загальні геологічні процеси і глибокої історії Марса. На відміну від каньйону в Арізоні, долина Марінер не утворилася в результаті поверхневої річкової ерозії.

Подивіться на скелі Марса в неймовірному дозвіл. Вони більше Гранд-Каньйону в США
На знімку Candor Chasma, зробленому HiRISE, видно шари осадових порід на Марсі. Надано: НАСА / Лабораторія реактивного руху / Університет Арізони.
Подивіться на скелі Марса в неймовірному дозвіл. Вони більше Гранд-Каньйону в США
Загальний огляд кратера на Марсі, зроблений за допомогою CTX. Предоставлено: НАСА / Лабораторія реактивного руху / Малинські космічні наукові системи.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button