Земля

Вчені передбачили, що чекає міста в майбутньому

Міста займають лише близько 3% всієї поверхні суші. Глобальні кліматичні моделі створені для аналізу загальної картини, і в результаті міські райони представлені погано. Тепер вчені більш уважно вивчили, як зміна клімату впливає на міста, використовуючи статистичні моделі на основі даних в поєднанні з традиційними фізичними моделями клімату.

У новому дослідженні, проведеному інженером Лей Чжао з Університету Іллінойсу в Урбані, підкреслюється, що міста, в яких проживає понад 50% населення світу, схильні до величезного теплового стресу, нестачі води, забруднення повітря і відсутності енергетичної безпеки через їх планування і високу щільність населення. У приміських і сільських районах ситуація не настільки критична.

«У містах є поверхні з бетону й асфальту, які поглинають і утримують більше тепла, ніж природні поверхні. Цей та інші фактори порушують інші біофізичні процеси місцевого масштабу – пояснює Чжао, професор цивільної і екологічної інженерії. – Включення цих типів дрібномасштабних змінних в моделювання клімату має вирішальне значення для розуміння майбутнього міського клімату. Однак це не так просто ».

Глобальні кліматичні моделі прогнозують майбутні сценарії шляхом моделювання більш масштабних процесів, наприклад, викидів парникових газів і зміни клімату. Об’єднавши цей метод зі статистичною моделлю, яка імітує складну і детальну модель клімату для міських ландшафтів, команда Чжао подолала інформаційну прогалину між міськими та глобальними областями.

За словами Чжао, модель пророкує, що до кінця цього століття середнє потепління в глобальних містах збільшиться на 1,9 ° C з проміжними підвищеннями температури і на 4,4 ° C.

Прогнози також пророкують майже повсюдне зниження відносної вологості в містах.

Вчений зазначив, що прогнози не враховують вплив майбутнього міського розвитку.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button