Всесвіт

Подивіться, що сталося з Меркурієм, коли він максимально наблизився до Сонця (фото)

Меркурій досяг найближчої точки до Сонця, його масивний кометоподібний хвіст став видно в нічному небі і відображений на новій приголомшливій фотографії.

В останні кілька днів Меркурій був схожий на комету, коли найближча до Сонця планета максимально наблизилася до зірки. Так в нічному небі з’явився масивний хвіст. астрофотограф Себастьян Вольтмер зробив приголомшливий знімок цього явища з місця недалеко від Шпічерена, комуни на північному сході Франції.

Сторонньому спостерігачеві дуже важко побачити хвіст Меркурія, тому він залишався невідкритим до XXI століття. Але астрофотограф зняв гігантський шлейф завдяки спеціальному фільтру, який виділяє жовті хвилі світла, що випускаються збуреними частинками натрію в хвості.

Деякі комети відрізняються характерними подвійними хвостами, один складається з газу, який просочується зсередини, а інший — з пилу з їх поверхні. Обидва несуться від комети в одному напрямку зарядженими частинками Сонця, відомими як сонячний вітер.

Меркурій, найменша планета Сонячної системи, має один кометоподібний хвіст, що складається переважно з іонів натрію, які розсіюються з поверхні планети сонячним вітром і ударами мікрометеоритів. Дослідники знали про хвості Меркурія з 2001 року і відтоді виявили, що він збільшується і зменшується в залежності від близькості планети до Сонця.

Хвіст Меркурія сфотографували з використанням спеціального фільтра для поліпшення його видимості. Зображення надано доктором Себастьяном Вольтмером | www.voltmer.photo

За даними Spaceweather.com, на своєму піку довжина хвоста становить близько 24 млн км, що приблизно в 62 рази більше, ніж відстань між Землею і Місяцем. Хвіст простягається на таку величезну відстань, тому що Меркурій відрізняється слабкою атмосферою і знаходиться близько до зірки, що дозволяє сонячному вітрі легко розривати поверхню планети.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button