Всесвіт

Астрономи знайшли майже 300 змінних зірок і зрозуміли, звідки вони родом

Вчені показали поетапні криві блиску трьох недавно відкритих подвійних зірок NGC 6791. Про це повідомляється в статті, опублікованій в репозиторії препринтів arXiv.

Використовуючи дані космічного телескопа НАСА «Кеплер», астрономи з Педагогічного університету Кракова в Польщі та інших країн виявили майже 300 змінних зірок в розсіяному скупченні NGC 6791 і його околицях. З них 119 виявилися недавно виявленими змінними.

Всього команда ідентифікувала 278 змінних зірок, з яких 119 виявилися недавно виявленими змінними. Серед всієї вибірки 17 подвійних і 45 пульсаторів і п’ять некласифікованих виявилися членами NGC 6791. Решта 28 подвійних, 25 пульсаторів і чотири некласифікованих і дев’ять неідентифікованих змінних або не є членами скупчення, або їх членство ще не визначено.

Діаграми показують, що більшість ідентифікованих змінних зірок в NGC 6791 розташовані на головній послідовності. Також, згідно з дослідженням, металевість серед ідентифікованих змінних членів кластера неоднакова. Астрономи припускають, що це пов’язано з наявністю декількох зоряних популяцій всередині NGC 6791. Однак для підтвердження необхідно однакове спектроскопічне дослідження.

На основі недавно зібраних даних дослідникам вдалося вивести фундаментальні параметри для NGC 6791. Результати показують, що вік скупчення становить 8,9 млрд років, металевість знаходиться на рівні 0,26 – 0,28, а відстань до нього становить близько 13 500 світлових років.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button