Технології

Бензин з повітря дешевше, ніж з нафти

Молода компанія пропонує дешевий комерційно ефективний спосіб перетворення вуглекислого газу в хімічну сировину. Можливо, вже в найближчому майбутньому необхідні ресурси можна буде витягувати прямо з повітря, а не з нафтових і газових свердловин.

Компанія Liquid Light продемонструвала прототип пристрою, здатного виробляти етиленгліколь – ключову сировину для хімічної промисловості. Для роботи пристрою під назвою Liquid Light вимагається вуглекислий газ, електрика і джерело водню, наприклад вода. За оцінками розробників, для виробництва однієї тонни хімічної сировини за допомогою Liquid Light буде потрібно всього $ 125, в той час як традиційні джерела, такі як нафта або газ, вимагають витрат в $ 600 на 1 тонну продукту. Більш того, Liquid Light може використовувати «дармовий» вуглекислий газ з димових труб заводських котелень або генераторів.

3453456456_450

Потенційно, Liquid Light може утилізувати парникові гази, які розігрівають нашу планету. Таким чином вийде замкнутий цикл обороту СО2: з палива в атмосферу, а потім з атмосфери знову в паливо. Необхідна для зворотної трансформації енергія також може бути екологічно чистою: від сонячних панелей або вітряків.

Чиатйте також: Відмінне дизельне паливо – з поліетиленових пакетів

Представлений розробниками пристрій Liquid Light являє собою квадратні металеві пластини шириною 90 см, розташовані на відстані кілька сантиметрів одна від одної. Робота пристрою заснована на каталітичних реакціях: спочатку один електрод-каталізатор виробляє з молекул вуглекислого газу двохвуглеродну молекулу оксалату. Потім окремі каталізатори ініціюють реакції з утворенням етиленгліколю – широко використовуваного промислової хімічної речовини, яка служить основою для поліефірних волокон і ПЕТ -пластика, використовуваного, наприклад, у виробництві пластикових пляшок. Також етиленгліколь може служити сировиною для виробництва рідкого палива.

Основною перевагою процесу рідина світло є низькі витрати на сировину. Воду можна забирати з річок, озер, промислових стоків і т.д., а електрика: від АЕС, гідро- і газових електростанцій. В останньому випадку вийде чисте виробництво, так як Liquid Light переробить шкідливий вуглекислий газ, що отримується в результаті спалювання газу.

Чиатйте також: Паливо для автомобілів з дріждів та цукру

Використання каталізаторів для перетворення СО2 в корисні хімічні речовини є дуже перспективним напрямком. На жаль, створення ефективних процесів утилізації вуглекислого газу стикається з безліччю технічних перешкод. Перш за все необхідно, щоб реакції відбувалися дуже швидко, до того ж сума застосованих технологій і матеріалів повинна бути менше, ніж вартість виробництва сировини з нафти і газу. Крім того, металеві каталізатори часто виробляють кілька продуктів, наприклад окис вуглецю і метан, які необхідно розділити, що різко здорожує процес.

Прототип Liquid Light виглядає дуже багатообіцяючим, але в компанії поки не називають каталізатори, які використовуються в установці. Вказується лише на те, що це недорогий і довговічний матеріал, а сама реакція вимагає невелику кількість електроенергії. Якщо вдасться створити ефективний промисловий аналог лабораторного прототипу Liquid Light, то можна буде говорити про революцію в енергетиці та хімічній промисловості.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button