Всесвіт

Подивіться на чорну воронку на поверхні Юпітера: це тінь від його найбільшого супутника (фото)

Автоматична міжпланетна станція НАСА “Юнона” пролітала над поверхнею Юпітера в кінці лютого 2022 року і відправила нові знімки газового гіганта.

За словами астрономів, «Юнона» була в 71 тис.км над хмарами Юпітера під час зйомки тіні від найбільшого супутника планети — Ганімеда. Останній проходить в 1,1 млн км від Юпітера.

Знімок отримав вчений-доброволець Томас Томопулос за допомогою приладу JunoCam. Якби звичайна людина пролетіла крізь цю тінь, то вона би спостерігала повне затемнення Сонця, заявили астрономи.

Агентство відзначило, що JunoCam зробило це зображення з дуже близької відстані від Юпітера, через що тінь Ганімеда здається особливо великою.

Повні затемнення частіше зустрічаються на Юпітері, ніж на Землі, відзначають представники НАСА. Вони додали, що у планети є чотири великих супутники – Ганімед, Іо, Європа і Калісто — які обертаються ближче до Юпітера, ніж Місяць до Землі.

Космічний апарат “Юнона” виконує тривалу місію з вивчення погоди і динаміки Юпітера. Спостереження за планетою з такої близької відстані дає вченим дані про те, якими бувають екзопланети.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button