Всесвіт

Зіткнення Землі з Марсом можливо

Американський вчений-геофізик Стівен Майерс з Вісконсинського університету (Мадісон, США) не виключив, що Земля і Марс можуть зіткнутися через мільярди років, пише науково-популярний журнал Scientific American.


Майерс разом з колегами провів дослідження, в ході якого прийшов до висновку, що Сонячна система є хаотичною.

Головним відкриттям цього дослідження було виявлення першого реального твердого, однозначного геологічного доказу, який підтверджує ідею того, що Сонячна система хаотична”, — цитує журнал Майерса.

Говорячи про хаотичність, Майерс використовує математичне значення слова, згідно з яким майбутнє комплексної системи строго залежить від початкових умов. Таким чином, здавалося б випадкові зміни в орбітах планет можуть відбуватися з-за ледь помітної гравітаційної взаємодії між об’єктами в Сонячній системі.

“Це також відоме під назвою “ефект метелика”. Це абсолютно такий же феномен. Ідея полягає в тому, що метелик, пролітає над Індійським океаном може вплинути на погодні умови над Північною Америкою через тиждень”, — пише журнал.

Команда Майерса досліджувала гірську породу в штаті Колорадо. Вона складається з осадових верств, які свідчать про кліматичні зміни, які були викликані коливаннями кількості сонячного світла, що надходить на планету. На думку вчених, це є результатом змін в орбіті Землі.

Як пише журнал, за останні 50 мільйонів років орбіта Землі трохи змінювала свою форму кожні 2,4 мільйона років, що, відповідно, призводило до кліматичних змін. Вивчення породи в Колорадо дозволило вченим встановити, що приблизно 85 мільйонів років тому ця періодичність становила 1,2 мільйона років. На думку дослідників, це пов’язано із взаємодією Землі і Марса, що цілком очікувано від хаотичної системи.

На думку Майерса, один з можливих наслідків — зіткнення Марса з Землею. Однак геофізик зазначив, що ймовірність такого результату вкрай мала.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button