Технології

Дослідники перетворили пластик на алмази

Вчені з США і Німеччини представили новий метод, за допомогою якого можна отримувати алмази з пластика. Цей експеримент ще й показує, які умови є на інших планетах.

Image by DWilliam from Pixabay

Дослідники вже знали, що при екстремальному тиску і високих температурах в декількох кілометрах під поверхнею планети вуглеводні перетворюються в кристалічні коштовності. Але на Нептуні і Урані вони можуть утворюватися і в хмарах, а потім випадати на поверхню у вигляді дощу.

У 2017 році дослідники з Німеччини та США знайшли спосіб відтворити ці планетарні умови, виготовивши в лабораторії крихітні алмази з використанням полістиролу. Тепер вони знову повернулися до цих експериментів, на цей раз використовуючи поліетилентерефталат (ПЕТ). Вони зробили алмази з відходів пластику.

Коли дослідники вперше намагалися отримати наноалмази з полістиролу, вони опромінювали матеріал за допомогою джерела когерентного світла, потужного рентгенівського лазера в національній прискорювальній лабораторії SLAC в Каліфорнії. Цей процес швидко нагрівав полістирол до 4726 °С і стиснув його на 150 гігапаскалів.

Хоча дослідники змогли зробити мікроскопічну брязкальце за допомогою двох швидких лазерів, пізніше вони зрозуміли, що не вистачає одного життєво важливого хімічного інгредієнта: кисню. Тому вони використовували ПЕТ, який має хороший баланс не тільки вуглецю і водню, але і кисню, що робить його ближчим хімічним аналогом крижаних гігантів, ніж полістирол.

“У наших експериментах ми ще не бачили прямих доказів формування суперіонної води поряд з алмазами, — відзначили дослідники. – Але наші експерименти показують, що вуглець відділяється від водню і кисню, що дозволяє формувати всередині планет регіони чистої води. Таким чином, роблячи осадження алмазів більш реалістичним сценарієм всередині цих планет, утворення суперіонної води також стає більш імовірним».

Якщо відкинути суперіонну воду, вченим належить провести ще кілька досліджень в області наноалмазів. Вони шукають способи виготовлення великої кількості крихітних дорогоцінних каменів за лічені хвилини і за допомогою більш доступних, але все ще високоенергетичних лазерних систем.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments