Різне

Подивіться на різноманітність форм галактик на знімку телескопа “Хаббл” (фото+відео)

Кілька різних галактик яскраво сяють на темному тлі космосу на новому знімку космічного телескопа “Хаббл”.

На зображенні видно кілька спіральних і неправильних галактик, розташованих в сузір’ї Геркулеса. Найпомітніша з них – LEDA 58109 або MCG+07-34-030, вона знаходиться на віддалі від інших в правому верхньому куті зображення. Вона має яскраве ядро і спіральну структуру, подібну до нашого Чумацького Шляху.

Галактики у сузір’ї Геркулес. Зображення: ESA/Hubble & NASA, W. Keel

Два інших об’єкти ніби перекривають один одного. Це активне ядро галактики, яке називається SDSS J162558.14+435746.4 і частково закриває галактику SDSS J162557.25 + 435743.5. Вони обидві розташовані від Землі далі, ніж LEDA 58109. При цьому активне ядро галактики здається яскравішим, тому що підживлюється акрецією речовини надмасивною чорною дірою в центрі.

У Європейському космічному агентстві (ЄКА) відзначають, що цей знімок характеризує різноманіття галактичних форм. Хоча більшість галактик заведено ділити на два типи еліптичні і спіральні, насправді їх різноманіття набагато ширше. Крім основних типів, наприклад, виділяють лінзоподібні галактики, які багато в чому схожі на спіральні, але при цьому не мають яскраво вираженого малюнка. А є неправильні галактики, які відрізняються від всіх інших.

Крім того, вибірка галактик на знімку також ілюструє велику різноманітність назв, відзначають в ЄКА. Наприклад, тут є галактика з простою назвою – LEDA 58109, а є складні, що складаються з безлічі цифр і букв. Це пов’язано з різноманітністю систем каталогізації, які відображають небесні об’єкти в нічному небі. Жоден каталог не є вичерпним, і вони охоплюють перекриваючі області неба, так що багато галактик належать до декількох різних каталогів і мають різні назви.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments