Земля

Пожежі в лісах Амазонії пов’язали з вирубкою лісу

Міжнародна група вчених проаналізувала дані про пожежі в лісах Амазонки. Так вони змогли прийти до висновку, що кількість активних пожеж у серпні було в три рази більше, ніж у 2018 році. Цей рівень — найвищий з 2010 року.

Уряд Бразилії раніше заявив, що пожежна ситуація в країні була «нормальною» і «нижче середнього історичного рівня». Однак міжнародна група вчених проаналізувала дані для видання Global Change Biology. Вона стверджує, що кількість активних пожеж у серпні було в три рази більше, ніж у 2018 році. Цей рівень — найвищий з 2010 року.

Вчені також розповіли: є вагомі докази того, що зростання кількості пожеж пов’язаний зі збезлісенням. Вони використовували дані, зібрані за допомогою розробленої урядом Бразилії системи виявлення збезлісення DETER-b, яка розраховує його шляхом дешифрування зображень, отриманих з супутників НАСА.

Таким чином, збезлісення майже в чотири рази перевищило середній показник за той же період у попередні три роки. Це важливо, оскільки за збезлісенням майже завжди слідує пожежа, дерева залишаються сухими і допомагають поширити вогонь.

 

«Помітне зростання числа активних пожеж і вирубка лісів в 2019 році спростовують припущення уряду Бразилії про те, що серпень 2019 року був звичайним місяцем в плані пожеж», — відзначили дослідники.

При цьому серпневі спалахи пожеж сталися в той час, коли сильної посухи не було. Вчені також показують, що величезні димові шлейфи, які досягли високого рівня в атмосфері, могли бути викликані тільки спалюванням великої кількості біомаси.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button