Всесвіт

Вчені зафіксували загадковий сигнал з космосу

Поки вчені не знають, чим викликані повторні спалахи, але виявлена схожість з активністю магнітарів – різновидом нейтронних зірок з екстремально сильним магнітним полем.

Астрономи Технологічного університету Суінберна в Австралії виявили загадкові і майже непомітні повторні радіосплески FRB 171019.

Як повідомляє видання Science Alert, вчені шукали ознаки повторів у 20 FRB (швидких радіосплесків) за допомогою комплексу радіотелескопів ASKAP Australian Square Kilometre Array Pathfinder, витративши на це приблизно 12 тисяч годин. Оскільки пошуки виявилися безрезультатними, дослідники стали спостерігати за FRB 171019, використовуючи радіотелескоп Грін-Бенк в США і радіотелескоп Обсерваторії Паркс в Австралії.

Інформація, отримана Грін-Бенк, показала два слабких сигналів. Це вказує на те, що повторювані радіосплески зустрічаються частіше, ніж вважалося раніше, і багато з поодиноких спалахів відносяться насправді до них, просто їх сигнали знаходяться поза діапазону виявлення зазначених інструментів. Приховані сигнали FRB 171019 590 разів слабкіше сплеску, який зареєстрував ASKAP.

Поки вчені не знають, чим викликані повторні спалахи, але виявлено схожість з активністю магнітарів – різновидом нейтронних зірок з екстремально сильним магнітним полем. Хоча FRB в сто мільярдів разів яскравіше цих об’єктів, дослідники вважають, що підсумки роботи допоможуть уточнити моделі, які пояснюють феномен швидких радіосплесків.

Тривалість швидкого радіоімпульсу триває кілька мілісекунд і супроводжується викидом великої кількості енергії, яку Сонце випромінює протягом декількох десятків тисяч років. В одній з гіпотез сказано, що це явище пов’язане з діяльністю інопланетних цивілізацій.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button