Всесвіт

Вчені вперше спостерігали нічну погоду на Венері

Вчені Токійського університету змогли вперше спостерігати за хмарами в нічному небі Венери.

Відомо, що Венера повністю оповита щільними хмарами. Щоб зрозуміти, що відбувається під ними, представники Токійського університету відстежували рух хмар вдень і вночі на довжинах хвиль інфрачервоного світла.

У новій роботі автори створили методику спостережень за циркуляцією хмар над нічною стороною Венери: вони розробили технологію компенсації шумів в зображеннях хмар Венери.

Виявлена ??з шумів термальна сигнатура хмар на нічній стороні Венери. Джерело зображення: JAXA / Imamura

Попередні дані показали, що вночі циркуляція повітряних мас в атмосфері планети змінює напрямок на 180 ° C: з екваторіально-полярних вдень ??на полярно-екваторіальні вночі. Вчені вважають, що це явище може посилювати суперобертання.

“Ми нарешті можемо спостерігати нічні вітри з півночі на південь, відомі як меридіональна циркуляція. Що дивно, вони йдуть в протилежному напрямку від своїх денних вітрів. Така різка зміна не може статися без значних наслідків. Це спостереження могло б допомогти нам побудувати більш точні моделі погодної системи Венери, які, як ми сподіваємося, дозволять деякі давні питання про погоду Венери й, можливо, про погоду на Землі” – вважає Такеші Імамура, професор Токійського університету

Ця дані про погоду на Венері можуть допомогти вченим зрозуміти геологічну історію планети, а також дізнатися про те, як формується погода на інших планетах.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button