Технології

Розроблена антена для безпечного зв’язку 6G і генерації 3D-голограм

За допомогою просторово-часового кодування інженери змінюють напрямок, частоту і амплітуду електромагнітних хвиль від антени нового покоління.

Група дослідників під керівництвом інженерів з Міського університету Гонконгу (CityU) розробила антену, яка може змінювати напрямок, частоту і амплітуду електромагнітної хвилі в процесі використання. Розробка необхідна для додатків і пристроїв мереж зв’язку 6G.

Після виготовлення характеристики та структуру традиційних антен практично неможливо змінити, пояснюють інженери. Вони використовували метаповерхні – спеціальні ультратонкі матеріали, що складаються з безлічі крихітних метаатомів, щоб подолати це обмеження. Маніпулюючи струмом, можна перемикати метаатоми між випромінюючим і невипромінюючим станами і управляти антеною.

Антена для зв’язку 6G. Зображення: CityU 

Метаповерхнева антена може використовувати і управляти складними електромагнітними хвилями в просторовій і частотній областях за допомогою програмного управління, відзначають автори розробки. Вона може генерувати точно налаштований промінь з будь-якою бажаною діаграмою спрямованості.

Розробка використовує потужність метаповерхневої антени, щоб фокусувати свою енергію в одній точці з регульованою або фіксованою фокусною відстанню. Це дозволяє безпрецедентно контролювати напрямок, частоту та інтенсивність випромінювання сигнального променя. Такі функції необхідні для бездротових додатків шостого покоління (6G), наприклад, створення інтегрованих систем ISAC, створення 3D-голограм та забезпечення захисту від прослуховування.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button