Всесвіт

Вперше стала відома точна температура фотосфери червоних надгігантів

Дайсуке Танігуті з Токійського університету в Японії і його колеги вперше точно виміряли температуру фотосфери червоних надгігантів.

Червоні надгіганти – це найяскравіші, короткоживучі і великі зірки у Всесвіті. Зазвичай в кінці свого життя вони вибухають як найновіша, проте точно коли це станеться астрономи поки передбачити не можуть.

Це пов’язано з тим, що вчені до недавнього часу не могли визначити точну температуру фотосфери цих зірок – нижнього шару їх атмосфери, в якому утворюється велика частина випромінювання зірки.

“Щоб виміряти температуру червоного надгіганта, потрібно знайти добре помітні ділянки фотосфери зірки, на спектр випромінювання яких не впливали верхні шари їх атмосфери. Крім того, немає якоїсь однієї конкретної лінії поглинання, яка б однозначно вказувала на температуру поверхні подібних зірок”, – говорить Дайсуке Танігуті, співробітник Токійського університету

Таким чином астрономи визначили температуру фотосфери десяти прилеглих червоних надгігантів з точністю в 30-70 кельвінів. Зокрема, для Бетельгейзе це 3344,85 градуса Цельсія, що менше температури фотосфери Сонця приблизно в 1,68 раза.

Ці новітні зміни, впевнені астрофізики, допоможуть зрозуміти які процеси відбуваються в надрах подібних світил, а також зробити перші повноцінні прогнози по тому, наскільки Бетельгейзе близька до перетворення в наднову.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button