Фото

Подивіться на незвичайний “сімейний портрет” Місяця і МКС. Це фото зробив любитель

Популярний астрофотограф опублікував нове зображення. На знімку видно МКС на тлі поверхні Місяця. 

На фотографії видно, як Міжнародна космічна станція ніби пролітає над кратером Тихо (лат. Tycho). Насправді МКС все ще знаходиться на орбіті Землі. Така ілюзія виникає через особливості оптики і вдалого ракурсу фотографа.

Діаметр кратера Тихо становить 85 км. Незважаючи на вражаючі розміри, за мірками Місяця це не так вже й багато. Кратер майже ідеально круглої форми виглядає так, ніби з’явився в результаті зіткнення природного супутника Землі з астероїдом.

Кратер Тихо – один з найбільш примітних і помітних на поверхні Місяця. Його можна помітити з Землі навіть за допомогою невеликого телескопа. Все завдяки його яскравості і променів, які тягнуться від воронки на сотні кілометрів.

Кратер Тихо на поверхні Місяця, Wikimedia Commons

Примітно, що місія Apollo 17 якраз приземлилася в районі, через який проходить один з променів кратера. В рамках експедиції на Землю доставили уламок, імовірно вибитий при утворенні кратера. Ізотопний аналіз показав, що кратер з’явився приблизно 108 млн років тому. А, значить, кратер Тихо з’явився в крейдяному періоді, коли на Землі жили динозаври.

Ендрю Маккарті не є професійним фотографом; він працює у сфері продажів та ділових операцій у програмній компанії. Його Астрофотографія – це хобі, яким він займається на задньому дворі свого будинку в Сакраменто, Каліфорнія.

Незважаючи на це, багато його знімків стали вірусними.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button