Технології

Інженер 10 років створював робота-грибника. Тепер він вміє те, на що не здатна людина (відео)

Інженер витратив близько 10 років на створення робота для збору грибів. Йому довелося врахувати безліч факторів.

Професор інженерії Мехрдад Кермані (Mehrdad Kermani) за допомогою аспірантів розробив прототип першої комерційної роботизованої системи збору врожаю. Вона спеціально адаптована для роботи на грибних фермах.

«Коли ми вперше почали проєкт, у нас не було конкретних даних або підходів, на які можна було б посилатися —  пояснює Кермані. – Ми починали з нуля”.

Кермані розробив робота, який збирає гриби зі швидкістю і якістю, які можуть зрівнятися або навіть перевершити можливості людини. Інженер застосував інноваційний підхід і розробив систему, яка легко інтегрується в існуючу інфраструктуру грибних ферм по всій Північній Америці.

Унікальність нового робота в тому, що він може акуратно брати гриби, не пошкоджуючи їх м’яку структуру. Для людини це просто, але роботу дається нелегко. Люди, як пояснив Кермані, кожен день хапають предмети, не замислюючись. У разі збору врожаю вони можуть подивитися на гриб, визначити, дозрів він, і схопити його з потрібною силою. Тепер це вміє і робот.

Інженери “навчили” його розпізнавати, коли гриб готовий до збору. Для цього він розробив компонент технічного зору для сканування гриба за розміром; це один з ключових факторів стиглості. До речі, робот вміє те, на що не здатна людина. Якщо гриб не дозрів, то він запам’ятовує його і робить позначку, щоб повернутися в потрібний момент через кілька годин. Система може працювати 24 години на добу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments