Технології

Подивіться на роботизованих дракона і павука з квадрокоптерів (відео)

Інженери представили технологію координації руху складних роботів з декількома незалежними двигунами.

Інженери з Токійського університету представили прототип літаючого робота-мультикопетра, що складається з декількох сегментів. Роботизований пристрій може перебудовуватися і змінювати форму на льоту.

Новий літаючий робот складається з декількох окремих компонентів, обладнаних власним двигуном. Ці сегменти з’єднані між собою, але здатні рухатися в різних напрямках. Інженери розробили технологію, яка дозволяє координувати рухи розрізнених частин навіть, коли робот перебудовує форму на льоту.

Робот “Дракон”. Відео: Moju Zhao

Попередній прототип “Дракон” (Dragon), створений інженерами для демонстрації технології, поки не може розвивати велику швидкість, а його рухи виглядають невпевненими і незграбними. Але в демонстраційному польоті він успішно впорався з різними завданнями, в тому числі штовхав або витягав предмети, скручувався в кільце, здатне захопити і перенести об’єкти вагою до 1 кг.

Другий демонстраційний зразок – літаючий чотириногий робот-амфібія, що нагадує павука – SPIDAR. Це робот з чотирма ногами і з шарнірними з’єднаннями на стегнах і колінах кожної ноги. Хоча він може трохи переміщатися за допомогою моторизованих ніг, основні рухи, як і у «Дракона» забезпечуються завдяки польоту.

Робот SPIDAR. Відео: Moju Zhao

Перетворюючись у повітрі, цей робот може перетворитися на захоплення з літаючими кігтями, потенційно здатний утримувати та маніпулювати двома об’єктами одночасно. Наприклад, він може зняти кришку з банки або тримати коробку, одночасно збираючи і складаючи в неї різні предмети.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button