Технології

Пов’язка, що світиться підкаже, чи є в рані інфекція: немає потреби знімати

Перев’язані рани необхідно перевіряти на наявність інфекції, однак зняття пов’язки для перевірки рани може уповільнити її загоєння. У австралійських вчених є рішення цього парадоксу у вигляді пов’язки, яка світиться, якщо рана інфікована.

Новий матеріал, який в цей час доопрацьовується в університеті RMIT, включає нанолисти гідроксиду магнію, які вбудовані в нановолокна стандартного бавовняного бинта. Після нанесення на рану, (особливо хронічну, наприклад від діабетичної виразки) біосумісний гідроксид магнію полегшує процес загоєння, вбиваючи шкідливі бактерії й зменшуючи запалення.

Якщо інфекція все ж завелася в поверхні рани, її середовище зміниться  злегка до кислого, як у здорової шкіри, на більш лужну. Ця зміна pH, своєю чергою, призведе до яскравої флуоресценції гідроксиду магнію під впливом ультрафіолетового світла.

В результаті лікарі можуть перевірити наявність інфекцій, просто посвітивши ультрафіолетовим світлом на пов’язку пацієнта, не знімаючи її. Точно так же, якщо вже було відомо, що рана інфікована, УФ-світло може вказувати на те, що інфекція зникла, якщо гідроксид магнію перестав світитися.

Матеріал пов’язки під мікроскопом RMIT University

За словами провідного вченого проєкту, доктора Ві Кхан Чионг, процес виготовлення такого матеріалу може бути легко розширений для комерційного виробництва, плюс він може бути «до 20 разів дешевше», ніж інші антибактеріальні пов’язки, що містять дорожчі наночастинки срібла. Крім того, він заявляє, що, хоча наявні протимікробні пов’язки для ран починають втрачати свій ефект знищення бактерій через кілька днів, лабораторні тести показали, що пов’язки з гідроксидом магнію залишаються ефективними до семи днів.

Дослідження описано в статті, було опублікованій в журналі ACS Applied Materials and Interfaces.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button