Людина

Вивчено механізм хрускоту пальців

Наукові суперечки про можливі причини хрускоту в суглобах велися впродовж десятиліть, починаючи з 1947 року, коли британські дослідники вперше висунули теорію, згідно з якою причиною є утворення в суглобах «пустотних бульбашок».

16-04-15-foto-600x375-1

Група вчених на базі канадського Університету Альберти (University of Alberta) під керівництвом провідного спеціаліста Грега Каучака, професора факультету відновної медицини, вперше пояснила, що відбувається всередині суглобів, коли ми хрускотимо кісточками пальців. Причиною характерного звуку є швидке утворюєння всередині суглоба порожнини.

Робоча назва дослідження («Потягни мене за палець») відображало його суть – саме так відбувалося спостереження, яке фіксувалося за допомогою МРТ і показувало, що відбувається всередині суглобів. Для пошуку відповідей групі дослідників потрібен був хтось, хто міг би хрустіти кісточками на замовлення, оскільки більшість людей, які в стані «хрустіти», не завжди можуть витягувати хрест з усіх пальців і після стандартного перепочинку робити це знову. Пальці випробуваного по черзі поміщалися в трубку, з’єднану з кабелем, який злегка натягували до хрускоту в суглобі. Хрускіт фіксувався на МРТ в режимі реального часу і відбувався через кожні 310 мілісекунд.

У кожному випадку хрускіт і «розбіжність» суглоба асоціювалося з швидкою появою наповненої газом порожнини, пляшечки в синовіальній рідини – виключно слизькій субстанції, яка зволожує суглоби. Коли поверхня суглоба раптово «розходиться», рідини стає недостатньо для заповнення обсягу суглоба, тому створюється порожнина, і це призводить до утворення звуку. Для розуміння того, що відбувається в суглобі після «хлопавки» і що це означає для здоров’я, буде використана більш складна технологія МРТ.

«Можливість хрустіти кісточками може бути віднесена до здоров’я суглобів», – говорить Каучак, який вважає, що ця робота також буде мати позитивні наслідки для вивчення інших суглобів, включаючи хребетні, і допоможе знайти пояснення тому, чому суглоби схильні до артриту і травм.

Цілком імовірно, нове відкриття може бути використане для виявлення проблем зі суглобами задовго до появи перших симптомів, що дасть пацієнтам та лікарям можливість їх запобігання.

Натхнення: medportal.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button