Людина

Навіть забута рідна мова залишає сліди у мозку

Група вчених під керівництвом Лари Пірс (Lara Pierce) з університету Маꥳлл в Квебеку (Канада) вивчала мозкову діяльність, щоб зрозуміти, чи залишають сліди в мозку звуки рідної мови, якщо згодом вона була забута. З’ясувалося, що вже в дитинстві в головному мозку формуються певні зв’язки, що зберігають пам’ять про мову, навіть якщо людина давно на ній не говорить. Про це розповідає TheIndependent з посиланням на публікацію в журналі PNAS.

19-11-14-foto-cikavosti550x370-1

Трьом групам дівчаток, які живуть в Канаді, у віці від дев’яти до сімнадцяти років було зроблено сканування мозку в той момент, коли вони слухали записи текстів китайською мовою. В одній групі були китайські дівчинки, яких удочерили в ранньому віці і повністю забули рідну мову. У другій – дівчатка з китайських сімей, що живуть в Канаді, які вільно володіють китайською, а в третій – франкомовні дівчинки, які не знають китайської мови.

Читайте також: Майбутніх алкоголіків навчилися визначати з дитинства

Виявилося, що мозкові імпульси у дівчаток з першої групи збігалися з імпульсами другої групи і принципово відрізнялися від третьої. На думку вчених, це говорить про те, що в їхньому мозку залишилися сліди рідної мови, хоча на свідомому рівні вони забули її. Складно сказати, чи можна вважати, що цей ефект відноситься тільки до мови або ж до будь-якої інформації, отриманої людським мозком на ранніх стадіях розвитку.

На думку Лари Пірс, подальші дослідження в цій області повинні зосередитися на питанні про те, наскільки забута рідна мова може вплинути на вивчення людиною інших мов.

Натхнення: scientificrussia.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button