Людина

Вчені знайшли зв’язок між хронічним безсонням і підвищеним ризиком смерті

Американські вчені з Університету Арізони виявили зв’язок між хронічним безсонням і підвищеним рівнем запалення, а також пов’язаним з ним ризиком передчасної смерті. Нове дослідження показало, що люди, які страждають від постійного безсоння, піддаються більшому ризику передчасної смерті, ніж ті, хто відчуває періодичні періоди безсоння.

c0bf34b5b52535a7ecced9f31e7019f4

Безсоння є одним з найпоширеніших розладів сну і характеризується недостатньою кількістю або низькою якістю сну, а також поєднанням цих симптомів протягом тривалого періоду часу. Традиційними засобами боротьби з даним розладом є відмова від прийому їжі за кілька годин до сну, відсутність активної діяльності у вечірній час, прийом заспокійливих препаратів, відмова від куріння та прийому алкоголю, прогулянки на свіжому повітрі перед сном, дотримання режиму сну і неспання, а також створення сприятливих умов для сну.

Хоча близько 20% дорослого населення США страждають від безсоння, тільки половина (10%) страждають від хронічного безсоння. В ході вивчення 1409 дорослих дослідники встановили, що безсоння, яке стійко зберігалася протягом восьми років, а не періодичне безсоння, була пов’язана з передчасною смертю, незалежно від прийому седативних препаратів та інших супутніх факторів. Зокрема, після коректування інших втручаючих факторів, таких як вік, стать, маса тіла, куріння, прийом снодійних і фізична активність, пацієнтів з хронічним безсонням мали на 58% більше шансів померти в ході дослідження, ніж пацієнти з періодичним безсонням. Насамперед, мова йшла про підвищений ризик смерті від серцево-судинних проблем і раку.

Дослідження також визначило, що сироваткові рівні С-реактивного білка – незалежного фактора, що вказує на високий ризик смерті були вище у пацієнтів з хронічним безсонням. С-реактивний білок являє собою білок плазми крові, показники якого підвищуються при запаленні. Таким чином, високі рівні С-реактивного білка можуть бути пов’язані з психологічним стресом в результаті позбавлення сну, а безсоння може сприяти розвитку запалення, яке, в кінець кінців, може привести до ранньої смерті.

Натхнення: healthvesti.com

Кнопка «Наверх»
Закрыть