Людина

Політична ідеологія визначає ставлення до здоров’я, особливо під час пандемії

Дослідники давно вважають, що зв’язок людини з ідеологічними поглядами може мати довгостроковий вплив на її поведінку щодо здоров’я. Наприклад, саме це впливає на прийняття заборони на куріння в громадських місцях для запобігання раку легенів. Антиваксерський рух теж належить до прикладів довгострокового впливу. Але пандемія COVID-19 надала унікальну можливість вивчити, як вона впливає на поведінку під час надзвичайної ситуації в галузі охорони здоров’я.

World Experiencing Global Pandemic
Фото Від The Xavier Lorenzo Collection

“Наша робота показує, що політичні пристрасті, здається, є одними з найважливіших факторів, що впливають на здоров’я, коли справа доходить до COVID-19», – заявив провідний автор Мугур Геана, доцент журналістики та директор Центру передового досвіду в галузі охорони здоров’я. Ідеологія залежить від групової приналежності та впливає на міжособистісні відносини, і тому дослідники вважають, що її слід розглядати як соціальний детермінант здоров’я.

Для дослідження автори спочатку провели вибірковий аналіз у соціальних мережах через центр передового досвіду та медичних комунікацій для малозабезпечених верств населення. Потім вони влаштували опитування представників різних національностей. Респондентів запитували про їхні політичні ідеологічні переконання, а також про їхні знання про COVID-19, Погляди та переконання, пов’язані з факторами ризику COVID-19, а також про те, звідки вони й хто їхні предки.

В опитуваннях, проведених в кінці 2020 року, уточнювалося, звідки люди отримували інформацію про пандемію, збиралися вони пройти вакцинацію, чи були вони самі заражені COVID-19, знали кого-небудь, хто заразився, носили вони маски, дотримувалися соціальну дистанцію і подібне. Аналіз даних обох опитувань показав, що ідеологія була важливим фактором для всіх залежних поведінкових змінних, а в більшості випадків — найсильнішим.

У рамках третьої частини дослідження автори провели огляд понад 180 статей, присвячених літературі про поведінку COVID-19, і проаналізували результати 44 відібраних досліджень, в яких вивчався вплив ідеології на поведінку щодо здоров’я. Було показано, що він є значущим фактором у виборі відповідей у 79% оцінок досліджень і мав найбільший вплив на поведінку, пов’язану з COVID-19, у 39% з них. Жодна інша змінна (ні вік, ні стать, ні освіта, ні раса або етнічна приналежність) не була найкращим предиктором у всій цій кількості досліджень.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments