Людина

Який гормон управляє агресивністю?

Чоловіча агресивність залежить від андрогену, чоловічого статевого гормону, що виробляється в сім’яниках. При цьому деякі дослідження показали, що ароматаза (фермент надниркових залоз) перетворює андроген в жіночий статевий гормон (естроген) і тим самим контролює чоловічу агресію.

gormon_muzcyny_resized

У 2000 році Цуцуї (Tsutsui) відкрив в мозку новий гормон гіпоталамуса (інгібіруючий гонадотропін гормон, GnIH – один з нейроактівних пептидів), який пригнічує статеву активність. У 2012 році інший японський вчений, Такаесі Убука (Takayoshi Ubuka), з’ясував, що GnIH пригнічує і агресію.

Тепер, щоб зрозуміти механізм стримування агресії цим гормоном, дослідники провели серію експериментів з перепелами – вельми агресивними птахами. Якщо ввести GnIH в мозок перепела, активність ароматази зростає, і естрогену в мозку стає значно більше. Потім, після ін’єкцій концентрованого естрогену, агресивність перепелів сильно знизилася. Стало зрозуміло, що у нейронів, які виробляють естроген, присутній GnIH – рецептор.

Це дослідження пояснило важливий механізм контролю над агресією. Аномально висока агресивність є важливим джерелом суспільної нестабільності. Дослідження представило модель поведінки агресивного вигляду птахів, а в майбутньому вчені збираються вивчити аналогічний механізм у людей – і розробити новий метод боротьби зі спалахами неконтрольованої агресії, таким чином зміцнюючи мир і безпеку суспільства.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button