Людина

Куріння кальяну завдає серйозної шкоди організму

Куріння кальяну здатне викликати звикання і завдати серйозної шкоди здоров’ю людини, вважають американські дослідники з Університету Флориди.

Експерти вивчали зростання популярності куріння кальяну серед підліткового населення. Виявилося, що охолоджений і підсолоджений смак тютюну для кальяну робить його більш привабливим для підлітків, і вони помилково вважають, що це не дуже шкідливе заняття.

Куріння кальяну завдає серйозної шкоди організму

Фахівці підкреслили, що навіть одноразове куріння кальяну здатне завдати шкоди організму у вигляді отруєння чадним газом та інших проблем зі здоров’ям. У свою чергу регулярне куріння кальяну сприяє розвитку захворювань серцево-судинної системи і різним видам раку.

Читайте також: Вчені з’ясували, як куріння впливає на гени людини

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, одна кальянова сесія зазвичай триває від 20 до 80 хвилин. За цей час курець може вдихнути стільки диму, що прирівнюється до ефекту викурювання 100 сигарет.

Експерти підкреслили, що кальян вважається соціально більш прийнятним, ніж інші форми куріння. Але люди не повинні думати про кальяні, як про безпечну альтернативу палінню сигарет.

Натхнення: www.medicinform.net


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button