Людина

Вчені виявили феномен командного духу

Піт відіграє важливу роль у внутрішньогруповій взаємодії чоловіків, твердять вчені. Феромон андростадіенон, що міститься в поті, підсилює бажання чоловіка співпрацювати з один з одним, передає The Daily Mail.

Раніше андростадіенон вже потрапляв під пильний погляд вчених. Зокрема, було виявлено, що речовина впливає на ступінь привабливості для жінок. Тепер, виходить, вона впливає і на чоловіків. Це може пояснювати командний дух у командних видах спорту.

Співробітники Університету Турку протестували андростадіенон в ході експерименту з 40 гравцями в комп’ютерні ігри. Так, якщо чоловік вдихав феромон, він частіше вибирав групову, а не особисту, егоїстичну стратегію поведінки. Суть ігор зводилася до наступного: гравці торгувалися з приводу частки (20 євро). Потрібно було вирішити, хто отримає більше.

У підсумку феромон змушував чоловіків активніше робити пропозиції та їх приймати. Як виявило незалежне дослідження, подібна поведінка розглядається як готовність до співпраці і взагалі вважається позитивною.

Даний феномен пов’язували з виробленням тестостерону – певний рівень гормону свідчив, чи займає чоловік домінуюче положення в групі. Примітно: на контакт найчастіше йшли чоловіки з високими показниками гормону. А ось при низькому рівні тестостерону чоловіки працювали тільки на себе, ігноруючи інтереси колективу.

Натхнення: meddaily.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button