Людина

Впливають місячні цикли на сон?

Багато людей вважають, що місяць впливає на поведінку людини, особливо на сон. Насправді багато хто скаржиться на занепокоєння під час повного місяця. Вчені вирішили докладніше вивчити цей феномен і з’ясували, що місячні фази ніяк на нього не впливають.

foto_cikavosti_22.06.2014-08-04_resized

Попередні дослідження виявляли зв’язок між сном і місячними циклами. Тим не менш, вони показали різні результати, і крім того, вплив на сон рідко підкріплювався об’єктивними даними, такими як електроенцефалограма сну. Деякі дослідження показали, що жінки більш чутливі до фаз місяця, в той час як інші – чоловіки. Саме тому вчені вирішили докладніше вивчити це питання, щоб отримати більш об’єктивні і переконливі дані.

Читайте також: Чим корисний сон для здоров’я

 

«Щоб подолати очевидні обмеження ретроспективного аналізу, необхідно провести ретельно контрольовані дослідження, спеціально розроблені для виявлення впливу місячних циклів на сон у великих вибірках», – говорить один з дослідників Мартін Дреслер (Martin Dresler).

Дослідники проаналізували дані про сон 1265 добровольців протягом 2097 ночей. Це дозволило їм отримати загальні дані про те, як місячні цикли можуть впливати на сон. В кінцевому підсумку вони не виявили кореляції між місячними циклами і сном.

«Вивчивши цей масив даних, вчені не виявили схожості з попередніми дослідженнями. Ми не виявили статистичної кореляції між людським сном і місячними фазами», – говорить Дреслер.

Проаналізувавши результати інших експериментів, загальна тривалість яких становить 20 000 ночей сну, вчені прийшли до висновку, що думка про те, що сон людини піддається впливу місячних фаз, склалася із-за того, що протилежні результати лишень не публікувалися.

Читайте також: Після 50 років повноцінний сон стає ще важливіше

Результати даного дослідження показали, що фази місяця ніяк не впливають на сон. Однак, можливо, будуть необхідні подальші дослідження, щоб остаточно підтвердити цей факт. Тим не менш, це дослідження зовсім не говорить про те, що немає причин припускати, що зв’язку між місячними фазами і сном немає.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button