Наука

Половина всіх людей на планеті страждає від головних болів

Згідно з новим оглядом, 52% населення земної кулі щорічно страждають від головного болю, а 14% повідомляють про мігрені.

Image by Jerzy G?recki from Pixabay

Автори роботи з Норвезького університету науки і технологій проаналізували 357 публікацій за період з 1961 року по кінець 2020 року, щоб зрозуміти, наскільки поширена проблема головних болів.

У більшості публікацій мова йшла про дорослих у віці від 20 до 65 років, але також враховувалися і дані про підлітків, дітей у віці до 5 років і про літніх старше 65 років. Грунтуючись на попередньому звіті за 2007 рік, Ларс Джейкоб Стоунер та його колеги також виміряли, чим відрізняються методи в різних дослідженнях. Вони змоделювали ці відмінності і те, як вони пов’язані з оцінками поширеності головного болю.

У більшості досліджень йшлося про поширеність головного болю за останній рік. Але були і дані про головний біль протягом усього життя.

Грунтуючись на 357 публікаціях, автори підрахували, що 52% населення земної кулі відчували головні болі протягом конкретного року, при цьому 14% заявили про мігрені, 26% про посилення головного болю і 4,6% про головний біль протягом 15 або більше днів на місяць.

Ще автори підрахували, що 15,8% населення земної кулі відчувають головний біль майже щодня і майже половина з цих людей скаржиться на мігрень (7%).

Всі види головного болю частіше зустрічалися у жінок, ніж у чоловіків. Найсильніше цей розрив видно при мігрені: 17% у жінок по проти 8,6% у чоловіків, а також при частих головних болях, які тривають 15 або більше днів на місяць: 6% у жінок в порівнянні з 2,9% у чоловіків.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button