Наука

Помірна доза нової форми стресу сприяє довголіттю

Фахівці описали нову форму стресу, звану архітектурним дефектом хроматину (стрес хроматину). Даний вид запускає в клітинах реакцію, що сприяє збільшенню тривалості життя.

Експерти з Медичного коледжу Бейлора і методистів Інституту Х’юстона повідомили в журналі Science Advances, що помірні рівні стресу хроматину, як показало дослідження, викликають реакцію у дріжджів, хробака C. elegans, а також ембріональних стовбурових клітин плодової мушки і мишей, що веде до довголіття. Стресова відповідь хроматину і його довговічність можуть зберігатися і в інших організмах, відкриваючи можливість розробки нових методів боротьби зі старінням людини.

Архітектурний дефект хроматину відноситься до порушень в способі пакування ДНК в ядрі клітини. Генетичні мікромолекули обертаються навколо гістонів, утворюючи структуру, що нагадує намисто. Це і є хроматин. Інші білки зв’язуються вздовж нього, і це утворення складається далі в більш складні конфігурації. Стрес хроматину може привести до небажаних змін в експресії генів. Експерти встановили, при низькій дозі ланцюжків гістонів помірно знижується їх перетворення в РНК. Відповіддю на стрес хроматину є зміни в активації ряду генів, які сприяють довголіттю.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button