Здоров'я

Популярний препарат від діабету підвищує ризик інсульту ока в 7 разів

Семаглутид, ліки від діабету, підвищує ризик ішемічної нейропатії зорового нерва в 7 разів.

Ішемічна нейропатія зорового нерва, відома як інсульт ока, є рідкісним станом, викликаним порушенням кровообігу. Нові дані показують, що прийом семаглутиду – популярного препарату для лікування діабету та ожиріння – значно підвищує ризик цього захворювання. Це викликає занепокоєння, зважаючи на популярність семаглутиду та інших препаратів цього класу.

Семаглутид, відомий під торговою маркою Ozempic, та його аналог Wegovy широко використовуються для лікування цукрового діабету та ожиріння. Вони імітують дію гормону GLP-1, і дослідження демонструють їх потенціал для лікування інших захворювань, таких як синдром обструктивного апное сну та фіброз печінки. Однак нові дані свідчать про підвищення ризику ішемічної нейропатії зорового нерва в 7 разів серед тих, хто приймає семаглутид, повідомляє New Atlas.

Аналіз даних майже 17 тисяч осіб із середнім віком 47 років показав значне підвищення ризику інсульту ока. Учасників дослідження розділили на дві групи – з діабетом та ожирінням. Кожна група була поділена на тих, хто приймав семаглутид, і тих, хто використовував інші ліки.

Виявилося, що у групі з діабетом і семаглутидом частота інсульту ока становила 8,9% проти 1,8% у контрольній групі. У групі з ожирінням показники були 6,7% проти 0,8% відповідно.

“Ці попередні результати є важливими для лікарів і пацієнтів, а також для вчених, які досліджують Ozempic, Wegovy та інші подібні препарати”, – зазначив автор дослідження Джозеф Ріццо. Особливу увагу слід приділяти пацієнтам з уже наявними проблемами зорового нерва, такими як глаукома та інші очні захворювання, до отримання нових даних.

Результати цього дослідження підкреслюють необхідність ретельного моніторингу пацієнтів, які приймають семаглутид, і додаткових досліджень для кращого розуміння довгострокових ризиків, пов’язаних з цими ліками.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button