Поради

Поради та цікаві факти про суші і роли

Японія – країна, яка подарувала нам здорове харчування, до якого належить найпоширеніше по всьому світу блюдо “суші”. Воно почало своє розповсюдження по світу починаючи з 70-их років, але завоювало світ лише недавно. Так як суші і роли досить специфічне блюдо, яке далеко не кожному припаде до смаку, то переробляли його і вносили щось нове звичне для європейців величезну кількість раз.

11-07-16-foto-600x400-1

Так, наприклад, в 80-ті роки один американський ресторатор, який мав свої суші-бари по країні помітивши, що більшості людей не припали до смаку водорості норі, вдався до хитрощів. Він став загортати водорості всередину рулету, тим самим отримавши новий вид суші.

Одним з найвідоміших європейських видів ролів є «Філадельфія» і «Каліфорнія». Роли «каліфорнія» мають найм’якший та ніжніший смак в порівнянні з іншими видами суші і ролів, до складу даної страви не входять водорості норі, а роли «каліфорнія» мають більш терпкий смак, де норі знаходиться всередині рулету.

Готувати суші самому не так складно, як може здатися на перший погляд. Звичайно ніхто не гарантує, що суші з першого разу у вас вийдуть такі ж ідеальні як у професіоналів. Для ідеально приготованого блюда знадобиться вправність і терпіння. Скористайтеся деякими порадами з приготування суші, і ви гарантовано отримаєте блюдо максимально схоже на справжнє. А з часом набиваючи руку і завжди пам’ятаючи корисні поради, ви перестанете купувати суші в барах і почнете влаштовувати свої вечори в японському стилі.

Крім порад, вам буде цікаво дізнатися деякі цікаві факти про японські суші. Вони розкриють вам секрети назв японських страв, розкажуть про походження нових видів суші і відкриють завісу правильного приготування суші.

Живете далеко від країни Висхідного сонця? Не сумуйте, у вас є відмінна можливість скуштувати найпопулярніше японське блюдо, просто замовте суши в Днепропетровске с доставкой. Смачно і зручно!

10 порад з приготування суші та рол

Васабі – японська гірчиця

Васабі або японська гірчиця, як її часто називають, зберігати в холодильнику слід не більше 2 тижнів.
Якщо під час приготування з рол випадають інгредієнти, притисніть його торці (краї) пальцями.

Спеціальний сорт рису для суші

Для приготування суші слід використовувати сорти рису з круглими короткими зернами.
Щоб роли і суші при нарізанні мали рівні краї і виглядали красиво, їх слід різати дуже гострим ножем з тонким лезом.

Правильне розташування норі на рогожі – блискучою стороною вниз

При приготуванні ролів і суші водорості норі слід класти блискучою стороною на рогожу, а тьмяною всередину рулету. Зберігати сушені норі потрібно в сухому місці.

Маринований імбир

Їсти маринований імбир слід між прийомами різних видів суші – це дозволяє краще відчути смак нового блюда. А щоб він не втратив своїх смакових властивостей і корисних якостей імбир необхідно правильно зберігати.

Смажений кунжут

Щоб кунжут для суші швидко і рівномірно присмажився, його слід обсмажувати на добре розпеченій сковороді без масла.

Рогожа для приготування суші

Бамбукова рогожа (спеціальний килимок для приготування суші та ролів) є незамінним атрибутом як початківця так і професійного майстра суші. Дуже багато через незнання використовують целофановий пакет для надання форми. Однак такі роли і суші погано тримають форму і розвалюються.

Суші є швидкопсувним продуктом і вживати його в їжу рекомендують протягом 2-6 годин. Після закінчення визначеного часу блюдо втрачає свої смакові властивості.

Цікаві факти про суші

  • Роли «темакі»

Існують роли, які називаються «темакі». Вони являють собою конус з листя норі в який вкладають начинку. У перекладі з японської «темакі» означає «роли сформовані в руках». Їх слід подавати відразу ж після приготування, так як вони швидко втрачають форму.

  • Японський салат з дайконом і огірком

При подачі до столу будь-яких суші та ролів прийнято подавати не тільки вассабі і маринований імбир, але і салат з дайкона (японської редьки) і свіжого огірка.

  • Суші сяке з лососевими породами риб

«Сяке» різновид суші, яка містить в собі солону, копчену або сиру рибу лососевих порід. Адже в перекладі з японського «сяке» означає «лосось». Японська кухня разом з суші і ролами є дуже корисною, а також японська кухня є низькокалорійною.

  • Замість солі – соєвий соус

У приготуванні суші, як і при приготуванні інших страв японської кухні не використовується сіль, а замінюється соєвим соусом, який корисніше і цікавіший на смак.

  • Японський прозорий рибний суп «суімоно»

У розумінні японців супи не є основною стравою, а використовуються як доповнення до м’яса і риби. Наприклад, прозорий рибний суп «суімоно» їдять разом з суші.

  • Більшість сушистів – чоловіки

Більшість сушистів чоловіки. Це пояснюється тим, що у жінок температура тіла вище, ніж у чоловіків. А різниця в температурі всього на 2-4 градуси може вплинути на смак суші.

  • Процес навчання приготування суші та ролів

В Японії сушисти проходять довгу підготовку. На навчання з приготування рису йде 2 роки, а на навчання з приготування риби – 3.

  • Ікра летючої риби

Ікра летючої риби насправді безбарвна. Виробники забарвлюють ікру в різні кольори за допомогою харчових барвників.

  • Васабі – підробка

Багато суші бари подають у вигляді васабі звичайний хрін в який додають спеції і барвники. Такий продукт непросто відрізнити від васабі, який вирощують в Японії.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button