Наука

Вчені створили бактерію, яка виділяє величезну кількість псилоцибіна

Команда біохіміків з Університету Майамі створила бактерію, яка виробляє величезну кількість псилоцибіну — психоделічного з’єднання, зазвичай зустрічається в галюциногенних грибах. Про це пише ScienceAlert.

Псилоцибін на сьогодні виявлено більше ніж 200 видах грибів. Він відомий своїми психоделічними і галюциногенними властивостями. В останні роки вчені випустили безліч досліджень про те, що у психоделічних препаратів є великий потенціал для лікування серйозних психологічних захворювань.

Для промислового видобутку псилоцибіна зі звичайних грибів потрібно дуже багато часу і місця для вирощування грибів. Тому команда біохіміків на чолі з Ендрю Джонсом і Олександрою Адамс з Університету Майамі вирішила спробувати інший спосіб — метаболічну інженерію.

Під час експерименту біохіміки впровадили гени, які зазвичай створюють псилоцибін в грибі Psilocybe cubensis, в бактерію кишкової палички.

Дослідники ідентифікували штам бактерій, які продукували найбільшу концентрацію псилоцибіну.

Дублюючи цей штам pPsilo16, вони працювали над його оптимізацією — збільшили можливу температуру, при якій бактерії краще виробляють псилоцибін, а також поліпшили темпи виробництва псилоцибіну — до 1,16 г на літр. На сьогодні це найвищі темпи виробництва псилоцибіну в світі.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button