Здоров'я

Як побороти неприємний запах з рота

Галітоз – погане дихання або неприємний запах з рота. Причиною цієї проблеми в 8% випадків є інфекційні захворювання носа, горла, а іноді легенів, іноді винні порушення процесів травлення і деякі хвороби печінки. Головна ж причина постійного стійкого галітозу – це леткі сполуки сірки, які найчастіше утворюються в результаті життєдіяльності ряду бактерій, що викликають гінгівіт і періодонтит, а також пов’язані з присутністю бактерій, які продукують леткі сполуки сірки в задній частині язика.

Існують певні харчові продукти, такі, як часник, цибуля, броколі, бобові, апельсиновий сік, газовані безалкогольні напої і алкоголь, які можуть бути джерелом неприємного запаху з рота. Вони викликають так званий тимчасовий галітоз.

Неприємний запах в цьому випадку виникає через те, що в результаті перетравлення цих продуктів утворюються леткі сполуки сірки, які, потрапляючи в кров через слизову оболонку шлунка, далі виявляються в легенях і слині, і таким чином виводяться з організму. При виділенні летючих сполук сірки несвіже дихання може зберігатися протягом 72 годин.

Поради, які допоможуть уникнути неприємного запаху з рота:

– Частіше міняйте стару зубну щітку на нову, оскільки на старій щітці бактерії, що викликають неприємний запах, можуть відчувати себе цілком привільно. Регулярно і ретельно доглядайте за станом ротової порожнини, використовуючи зубну нитку і рідина для полоскання рота. При чищенні зубів не забувайте помасажувати щіткою і язик, він – справжній розсадник бактерій.

– Не паліть. Тютюн уповільнює процес утворення слини, викликає сухість у роті. А це провокує створення прекрасного живильного середовища для бактерій, що є причиною неприємного запаху.

– Уникайте надмірного вживання часнику, цибулі, спецій і кави. І навпаки, більше їжте яблук, моркви, груші, кавунів, ківі і селеру.

– Додавання таких пряних трав, як петрушка, розмарин, базилік, м’ята, а також листя евкаліпта допомагає нейтралізувати дію страв, приготованих з великою кількістю часнику чи цибулі, як джерел неприємного запаху з рота. При цьому треба уникати вживання лимона.

– Для того, щоб отримати свіжий подих, пийте йогурт (і інші кисломолочні продукти): вони зменшують кількість сірководню в роті; їжте сири (особливо чеддер) – їх жири знижують кислотність їжі і відновлює pH-рівновагу; їжте порізаний на дрібні шматочки імбир, який має властивість нейтралізовувати запахи, які утворюються в роті.

– Пийте багато води. Це вкрай важливо, тому що неприємний запах з рота часто пов’язаний саме з сухістю в ротовій порожнині.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button