Наука

Поруч з вулканом в Африці знайшли древні сліди людей

У Танзанії було виявлено понад 400 скам’янілих людських слідів, що являють собою найбільшу колекцію відбитків людей, коли-небудь знайдених в Африці. Ці сліди дають уявлення про життя в пізньому плейстоцені.

William Harcourt-Smith

Нове дослідження описує сотні скам’янілих людських слідів, знайдених в Енгаре-Сіро, Танзанія. Дослідники не змогли встановити жорсткі часові рамки для відбитків, ймовірно, що люди проходили по вулканічному осадку приблизно 19 100 — 5 760 років тому. Однак тонкий шар породи, який перекриває слід, звужує діапазон — від 12 000 до 10 000 років тому.

Ці сліди в Енгарі-Сіро були знайдені в затверділому вулканічному осаді. Відбитки залишилися до наших днів, оскільки люди проходили через цю місцевість, коли вулканічний попіл був ще вологим. Після того, як осад затвердів, земля, ймовірно, відносно швидко покрилася іншими відкладеннями.

Аналізуючи розмір відбитків ніг, відстань між кроками і орієнтацію кожного відбитку, дослідники змогли розрізнити сліди окремих людей. Більш того, ці вимірювання дозволили визначити швидкість ходьби, відносний розмір тіла і навіть стать. У результаті вчені розділили сліди на два різних епізоди.

Перший епізод стосується 17 осіб. Ця група складалася з 14 дорослих жінок, двох чоловіків і одного юнака. Група рухалася разом звичайним кроком, прямуючи в південно-західному напрямку. Те, що так багато жінок знаходився в одній групі, було сприйнято вченими як можливе свідчення високої сексуальної активності і розподілу трудових ролей. Дослідники також не виключають, що жінки могли добувати їжу, а чоловіки супроводжували і охороняли їх.

Інший епізод охоплював шість різних шляхів, швидше за все це було кілька груп людей. Сліди були більш різноманітні з точки зору швидкості, оскільки деякі люди йшли, а деякі тікали.

В роботі також задокументовані відбитки коровоподібних тварин поряд з людськими, але автори не змогли встановити який-небудь зв’язок між ними.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button