Всесвіт

Вчені з’ясували причини відмінностей блискавок на Юпітері і Землі

Наукові співробітники NASA пояснили в чому причина відмінностей блискавок на Юпітері і Землі. Як виявилося, причина відмінностей у місці виникнення, а саме на полюсах планети.

Ученые выяснили причины отличий молний на Юпитере и Земле

Діапазон радіохвиль спалахів, що створюються грозами, на нашій планеті складається в мегагерцевих діапазонах. Для розрядів на Юпітері були зареєстровані візуальні хвилі в кілогерцевому діапазоні. Спостереження проводилися майже 40 років.

За допомогою міжпланетної автоматичної станції Juno вивчається атмосфера на полюсах Юпітера з 2016 року. Завдяки мікрохвильового радіометру, особливістю якого є можливість уловлювання широкого діапазону електромагнітних хвиль, було зареєстровано 377 розрядів. Особливістю спалахів стали радіохвилі в гіга – і мегагерцевих межах, що властиво для земних гроз. Це стало доказом подібності блискавок на двох планетах.

Тим не менше, однією з головних відмінностей є локалізація грозових фронтів: на третій від Сонця планеті основна активність сконцентрована на екваторі й тропіках, у той час як на газовому гіганті – на полюсах. На Землі це зрозуміло теплом від зірки, адже саме перераховані раніше широти отримують найбільшу його кількість, через що вологе тепле повітря піднімається і породжуються часті грози.

На Юпітері ж все інакше. До планети дістає менше сонячного тепла в 25 разів у порівнянні з Землею, але в той же час, газовим гігантом виділяється досить багато внутрішнього тепла. Це створює температурну рівновагу в районі екватора на Юпітері, а на полюсах ситуація інакша: теплі гази безперешкодно піднімаються, що і створює умови для гроз.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments