Всесвіт

Послухайте, як б’ється “серце” пилового диявола на Марсі

Команда під керівництвом Наомі Мердок, планетарного вченого національного вищого Французького інституту аеронавтики та космосу (ISAE-SUPAERO) та Університету Тулузи, «описує пряме зіткнення пилового вихору з марсоходом Perseverance» як «абсолютно унікальну подію».

“Ми завжди знали, що мікрофон на Марсі буде важливим інструментом для вивчення марсіанської атмосфери, а пилові вихори були одним з тих явищ, які ми сподівалися одного разу зловити, — сказала Мердок. – Однак насправді спостерігати за ним непросто; потрібне ретельне планування, а також удача».

Пилові дияволи – це закручені вихори з пилу, неймовірно поширені на Марсі. Однак таємниця їх походження все ще не розгадана. Наприклад, неясно, чому пилові вихори численні в одних регіонах і нечисленні в інших. Perseverance виявив багато вихорів там, де він проводить більшу частину своїх операцій, в той час, як інша місія НАСА, InSight за цілий рік так нічого і не виявила.

Напрямок вітру

“Пилові вихори зазвичай проявляються у вигляді характерного падіння атмосферного тиску, часто збігається з різкою зміною напрямку вітру, — продовжила Мердок. – Ми точно знали, що успішно записали пиловий вихор, коли побачили паралельно записи даних тиску, вітру і звуку. Є лише 1 з 200 шансів виявити такого пилового диявола за допомогою запису з одного мікрофона опівдні!»


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button