Земля

Морська змія «дихає» всією поверхнею голови

Дослідники виявили морську змію, яка використовує складну систему кровоносних судин у своїй голові, щоб отримувати додатковий кисень.

Передбачається, що під час занурення морська змія виду ластохвост смугастий (Hydrophis cyanocinctus) використовує велику судинну мережу на маківці для поглинання кисню з навколишньої води. Австралійські дослідники відзначають, що вперше їм довелося описати модифіковану судинну мережу головного мозку, яка забезпечує змію додатковим джерелом кисню. По суті, рептилія використовує верх голови як зябра, щоб дихати під водою. Цікава особливість анатомії ластохвоста була описана з допомогою мікротомографії і комп’ютерного моделювання.

Смугасті ластохвости, що мешкають в тропічних водах Південно-Східної Азії, зустрічаються на коралових рифах і в теплих прибережних водах. Морські змії повинні регулярно з’являтися на поверхні, щоб дихати, але вони є найбільш «водними» з усіх дихаючих повітрям хребетних. Судинна мережа, розташована прямо під шкірою голови змії, здивувала вчених. Хоча структурно вона дуже відрізняється від зябер риб і амфібій, її функція схожа з ними. Система судин являє собою велику площу поверхні, заповнену збідненими киснем кровоносними судинами, які можуть ефективно поглинати кисень з навколишньої води. Це відкриття розширює розуміння шкірної дихальної анатомії морських змій.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button