Земля

Як це було: NASA показало кадри виверження підводного вулкана Фукуток-Оканоба

NASA поділилося неймовірними супутниковими знімками виверження підводного вулкана Фукуток-Оканоба в Японії. Кадри були зроблені японським геостаціонарним супутником Himawari 8 і датчиком NASA на супутнику Landsat 8 через кілька миттєвостей після самого виверження 13 серпня.

Сьогодні технології можуть майже все! Побачити виверження підводного вулкана з космосу? Без проблем!

Вулканічний попіл піднявся на 16 500 метрів над рівнем моря під час вибуху і продовжував підійматися ще кілька днів. Берегова охорона Японії заявила, що «виверження було настільки сильним [небезпечним], що його не можна було спостерігати в безпосередній близькості». Спеціальні служби закликали до обережності моряків і пілотом, які проходили місце виверження.

NASA

Як ми вже писали раніше, як тільки дим розсіявся, берегова охорона побачила новий острів, що утворився в результаті виверження! Йому вже дали назву – Острів Ніїдзіма, або «новий острів».

Ендрю Таппер, метеоролог, який консультує по стихійних лихах, зазначив, що ще одна незвичайна річ в даному виверженні стосується самого процесу: «Примітно, що воно відразу перетворилося з підводної події в хмару виверження, що досягає нижньої межі стратосфери. Це дуже рідкісне явище для цього типу вулканів ».

У своїй заяві, яку NASA виклало разом з фото, фахівці відзначили, що через велику кількість попелу раніше вулкан вже створював ефемерні острови. Тому на даному етапі складно зрозуміти, як довго проіснує Острів Ніїдзіма.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button