Всесвіт

Поверхня Місяця оновлюється кожні 81000 років

Місяць бомбардує настільки велика кількість космічних каменів, що його поверхня повністю оновлюється кожні 81000 років, згідно з новим дослідженням. Це оновлення поверхневого шару глибиною приблизно два сантиметри – відбувається в 100 разів частіше, ніж вважалося раніше, повідомляють вчені в новому дослідженні.

76ab24d80340274af42f96153691a36b
У цьому дослідженні також стверджується, що в результаті падіння на поверхню єдиного природного супутника нашої планети астероїдів і комет в середньому на ньому утворюється 180 нових кратерів діаметром не менше 10 метрів щороку.

Ці знахідки були зроблені з використанням зображень «до ” і ” після», отриманих за допомогою космічного апарату НАСА Lunar Reconnaissance Orbiter, який використовується для збору даних, необхідних при складанні карт місячної поверхні, починаючи з 2009 р.

Порівнявши знімки одних і тих же областей поверхні Місяця, зроблених через кілька рівних проміжків часу, вчені на чолі з Емерсоном Спейерером (Emerson Speyerer) з Університету штату Арізона в Темпі, США, змогли зробити підрахунок кількості нових кратерів і екстраполювати ці результати на всю поверхню Місяця.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button