Земля

Тривожний пульс Землі (відео)

Чудова анімація наочно показує ритм, в якому живе Земля. Дослідники Національного музею природної історії при Смітсонівському інституті (США) створили карту, яка показує виверження, землетруси і токсичні викиди на нашій планеті. Вчені кажуть, що карта схожа на пульс Землі.

0c75eea0c4983c7bbe6c3398330e3803

 

На карту нанесене кожне зафіксоване вулканічне виверження, землетрус, і великий викид оксиду сірки з 1960 року. Викиди оксиду сірки в результаті вулканічної активності почали фіксувати в 1978 році земні супутники.

«Уявіть, що ви інопланетянин в космічному кораблі високо над Землею, — каже Елізабет Коттрелл, геолог-дослідник з Національного музею природної історії і директор Глобальної програми вивчення вулканічних процесів. — Якщо ви подивіться вниз, побачите, як працює пульс планети. Дихання, вдих і видих».

 

Дослідники кажуть, що карта допоможе знайти зв’язок між землетрусами по всьому світу. Нещодавнє дослідження Глибокої вуглецевої обсерваторії, глобальної дослідницької програми, яка вивчає кругообіг вуглецю в природі, передбачає, що вимірювання співвідношення газу до вуглецю у вулканів допоможе передбачити, коли вони вибухнуть.

Щоб оцінити вулканічну активність і викиди газу в глобальному масштабі, дослідники програми в Кембриджському університеті (Великобританія) пробують ще один підхід — вимірювання вулканічних газів з космосу при використанні супутників. Як тільки дані будуть зібрані, їх теж занесуть на карту.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button