Різне

Повідомлення про звільнення: як сказати співробітникові, що його звільняють

Перше і головне правило – розлучатися зі співробітником завжди потрібно добре. Сам процес розставання повинен складатися з двох зустрічей: повідомлення про звільнення, співбесіди при звільненні та в деяких випадках підготовчої роботи.

Повідомлення про звільнення

Вам слід коротко пояснити причину звільнення. Наприклад, були такі-то плани і вони не виконані, або людина створює в компанії якусь ситуацію, яка не сприяє розвитку бізнесу, а тільки погіршує атмосферу. Обов’язково надайте аргументи, співробітнику повинно бути зрозуміло, що це не емоційне рішення керівника невідомих причин, а виважене рішення компанії. Якщо говорити про мій досвід, то зазвичай я запрошую співробітника в переговорну, ми сідаємо за круглий стіл, і я спокійно пояснюю позицію компанії: статистика по твоїй роботі така-то, твоє робоче місце коштує стільки-то, а робота не приносить такий прибуток, який ми плануємо, або зовсім веде до збитків; ймовірність, що ситуація зміниться найближчим часом, дуже мала, тому економічно доцільніше для нас знайти іншу людину.

Також під час повідомлення про звільнення потрібно сказати співробітникові, що за день або два до його відходу (приблизно через півтора тижні) з ним відбудеться ще одна зустріч. Коротко опишіть завдання цієї зустрічі, щоб людина не хвилювалася і могла зібратися з думками. Також необхідно повідомити уатсорсингову фірму, яка займається http://www.ucmsgroup.ru/ вашої фірми, щоб вони підготовили необхідні документи для звільнення.

Повідомлення про звільнення: як сказати співробітникові, що його звільняють

Співбесіда при звільненні

Це більш докладна розмова безпосереднього керівника (можливо, за участю служби персоналу) з співробітником, що звільняється. На співбесіді про звільнення слід обговорити, чому не вдалося вирішити конкретні завдання, що можна було б зробити по-іншому, щоб досягти необхідного результату, як можна було б поліпшити роботу співробітника і компанії в цілому. Така бесіда зазвичай дає дуже хороший позитивний ефект – якщо людина достатньо довго пропрацювала в компанії, у неї напевно є наболілі проблеми і їй необхідно виговоритися, закрити всі теми, сказати те, що він раніше, можливо, боявся сказати. Тому ймовірність, що співробітник відмовиться від подібної зустрічі якщо й існує, то мінімальна. Ризик, що він просто проігнорує зустріч, теж відсутній. Працівник аж до звільнення підпорядковується своєму керівникові і зобов’язаний виконувати його розпорядження.

При звільненні деяких співробітників (наприклад, менеджерів з продажу), Генеральним Директорам потрібно зрозуміти:

  • хто буде вирішувати питання, що знаходяться в компетенції співробітника, якого звільняють;
  • чи може він забрати з собою ключових партнерів або клієнтів.

Звільнення – це стрес для людини, і в цьому стані він може повести себе неадекватно. Щоб цього не сталося, я рекомендую Вам перемкнути деяких клієнтів (або частина важливих питань) на себе, перш ніж передавати повідомлення про звільнення.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button