Різне

Як краще з’єднати дроти?

Суперечка про те, яке з’єднання проводів краще, не згасає навіть серед досвідчених майстрів електриків. Для вирішення цього питання потрібен об’єктивний підхід. Якщо говорити про скрутку, то вона має історію із заснування електрофікації, цей почесний “дідок” заслуговує величезної нашої поваги! Але сталося те, що повинно було трапиться, розвиток сучасних технологій беруть гору і на цьому терені, наприклад, винахід клемних з’єднань Wago, які наступили на “п’яти” скрутці і скрутколюбам це дуже не подобається.

Врівноважений підхід до з’єднання провідників, можливо, переконає, що ці дві сполуки мають право на існування. Варто відзначити, що технічні норми не вітають скрутки, тобто таку схему – скрутили дроти і заізолювали, але в той же час, не заперечує проти пайки, і зварювання скруток.

ziednania

Об’єкти, що підлягають пожежній інспекції, суворо контролюється на наявності з’єднання проводів і всілякі скрутки швидко присікаються. Інакше кажучи, більшість пожеж виникають з причини не якісних з’єднань, іншими словами – скручують все, що попадеться під руку, а саме: скрутки, що складаються з міді та алюмінію, м’який дріт з жорстким і т.п. У підсумку, скрутки погано обтиснуті, через що виникають великі біди.

Клеми Wago 222-415 виключають подібні провокації, але, в той же самий час не є панацеєю абсолютною гарантією бездоганного захисту. Клеми Wago розраховані витримувати навантаження від 3,5 до 5 кВт, залежно від серії, тому, їх не можна ставити скрізь і всюди. Якщо клема плавиться, значить, в цілому, на проводку йде перевантаження і проблема криється не в зовсім грамотно підібраному автоматичному вимикачі, який повинен захищати від подібних негативних проявів. Проблема з оплавленням клем в основному відбувається в старих будинках, де немає належного контролю над проводкою і з’єднанням провідників.

У сучасних новобудовах в основному використовуються клеми Wago і скарг від мешканців не надходить. Справа в тому, що для таких споживачів як: бойлер, пральна машина, посудомийна машина прокладаються окремі силові лінії без будь-яких або з’єднань, а для освітлення і розеткових груп використовуються клеми, що не піддаються великим перевантаженням мережі.

В інших новобудова використовується скрутка без пайки та зварювання, але із застосуванням клем ЗІЗ, які зарекомендували себе як досить надійні клеми. Єдиний недолік клем ЗІЗ великі трудовитрати на відміну від клем Wago, які легко і швидко з’єднують дроти, а це дає величезну перевагу на великих об’єктах, де швидкість і час диктують свої правила.

Переваги з’єднувальних клем Wago

Пружинні клеми Wago мають безліч переваг, серед яких:
1. Якість контакту цієї клеми не залежить від кваліфікації майстра, який виконував проводку.
2. Можливість досить швидкого підключення без використання спеціалізованого інструменту.
3. Прекрасний захист від випадкового дотику до токонесущим поверхнях.
4. Найвища надійність контактів.
5. Можливість внесення змін в проводку, не порушуючи з’єднання.
6. Наявність окремого гнізда для кожного проводу.
7. Висока вібростійкість і ударостійкість.
8. Автоматичне регулювання зусилля затиску на провід.
9. Відсутність необхідності в догляді та спеціальному обслуговуванні.
10. Електричні провідники в цих клемах володіють прекрасною стійкістю до пошкоджень.
11. Прекрасне співвідношення якості та ціни.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button