Різне

Як навчитися автоматизованому тестуванню?

Інженер QA, або, простіше кажучи, тестувальник – одна з найбільш затребуваних сьогодні в ІТ-індустрії професій. Однак неможливо бути затребуваним у цій професії, не володіючи знаннями в області автоматизованого тестування. Але яким саме чином можна цьому навчитися? Ось декілька відповідей на це питання:

Як навчитися автоматизованому тестуванню?

– Що таке автоматизоване тестування і чим воно відрізняється від звичайного?

Головна відмінність в тому, що при “Звичайному”, або ручному тестуванні всі основні функції і тести виконуються тестувальником вручну, а при автоматизованому – автоматично за допомогою інструментів для автоматизованого тестування. Так само при автоматизованому тестуванні необхідно більш детально продумувати тест-кейси, особливо вхідні і вихідні параметри, так як інструменти для автоматизації працюють за сценарієм, який задає тестувальник, і тут не можна помилитися: невірно вказати вхідні параметри або забути прописати невірно якийсь крок.

– Де сьогодні затребувані фахівці з автоматизованого тестування?

На сьогоднішній день у вимогах до звичайного тестувальника можна побачити пункт про знання якого-небудь засобу автоматизації. Так чи інакше, автоматизація затребувана в будь-якому проекті, залишається тільки вибрати засіб автоматизації з якого ви хочете почати вивчення. Найбільш популярними вважаються Selenium, HP QuickTest Professional і TestComplet, хоча існує і багато інших. Selenium, звичайно є лідером.

– Що потрібно знати, щоб йти на курси в http://qastartup.com.ua/?

Щоб успішно закінчити курси, необхідні знання основ тестування ПО і будь-якої алгоритмічної мови, наприклад Сі (знати що таке цикли, змінні, різні оператори і як виглядає функція). Необхідно розуміти, що фахівцем з автоматизованого тестування в компанії може бути як тестувальник, так і розробник.

– До яких складних темах варто приготуватися тому, хто йде на курси з автоматизованого тестування?

Складних тим багато, адже автоматизоване тестування – це свого роду симбіоз програмування і тестування, а й те, й інше є складними етапами розробки ПЗ. Найскладніше для початківців – це навчитися бачити внутрішню архітектуру, як написаних тестів, так і тестованої програми.

– Чи можна після курсів стати професійним QA-інженером і потрапити на роботу в ІТ-компанію?

Природно, знання, які ви отримаєте на курсі, допоможуть вам влаштуватися на роботу і стати професіоналом.

– Чи варто йти на курси тому, хто вже має досвід роботи тестувальником?

Якщо людина хоче розвивати в цьому напрямку, то звичайно варто! “Фахівець з автоматизації” дуже часто є сходинкою між “тестувальник” і “розробник”, “тестувальник” і “тімліда”. Ну і, звичайно, вивчення автоматизації або просто мови програмування допоможе тестувальникам краще розуміти архітектуру додатків, адже, як кажуть, “Той, хто тестує програму, повинен знати про неї більше, ніж ті, хто її розробляв, ті, хто її замовляв, і ті, хто нею користується “.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button