Технології

Повільні приливні течії перетворили на відновлюване джерело електроенергії

Компанія Minesto розробила так званих “приливних зміїв” Deep Green – за аналогією з повітряними, вони використовують для руху не потоки вітру, а потоки океанічних припливів. Технологія здатна виробляти екологічно чисту електроенергію для забезпечення живлення, зокрема, острівних архіпелагів.

Image by Radovan Zierik from Pixabay

Deep Green – це унікальна форма кінетичної енергії, що генерується рухом припливів. Перебуваючи на глибині 40 метрів під водою, вони являють собою підводні «повітряні змії» з розмахом крил близько 5 метрів, які пливуть у формі вісімки разом з течією, виробляючи достатньо енергії для живлення 50-70 будинків.

“Уявіть повітряного змія, що летить за вітром. Коли ви рухаєте повітряного змія в сторону, ви помічаєте, що він летить швидко — набагато швидше, ніж дме вітер. Уявіть, що ви прикріплюєте до повітряного змію турбіну і змушуєте його літати. Помістіть його в океан, де він притягується течією, а не вітром, і у вас вийде концепція нашої технології Deep Green», — розповів технічний директор Minesto Бернт Ерік Вестре.

«На нашому кайті турбіна приводить в дію генератор, який виробляє електрику. “Повідець”, на якому тримається змій, передає електрику до з’єднання, закріпленого на морському дні. Звідти кайт веде по кабелю і електрика надходить на берег. На борту кайта знаходиться автоматична система управління. Ми контролюємо і контролюємо його з місця на суші”, – розповів розробник технології.

Випробування на Фарерських островах – архіпелазі з населенням 50 000 осіб, розташованому між Ісландією і шетландськими островами – показали, що технологія здатна подавати електроенергію в енергосистему островів протягом повних приливних циклів з задовільними характеристиками.

Успішні випробування на Фарерах, за словами представників компанії, спонукала їх на розширення ринку. Можливості для розгортання технології виходять за рамки невеликих островів.

“Кілька країн, в яких є приливні або океанічні течії, зацікавлені в нашій технології. Глобальний потенціал нашої технології значний”, – заявив Едлунд.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button