Технології

Секрет будівництва древніх римлян

Подивіться на будинок, в якому ви живете? Є тріщини в стелі? Скільки разів вже міняли черепицю на даху? Подивіться і подумайте, як же тоді стародавні римські будівлі змогли вистояти протягом майже двох тисяч років? Мабуть, римляни знали секрет виготовлення цементу, про який сучасні люди забули.

17-12-14-foto-600x349-1

Міцність римського бетону перевірили за допомогою рентгенівських променів на присутність у ньому отворів, що пропускають світло. Сталося це з ініціативи дослідників Національної лабораторії Лоренса Берклі Міністерства енергетики США.

[ads2] За словами дослідника Марі Джексон, розчин чинить опір появі мікротріщин. Щільні пластинчасті зрощення кристалів перешкоджають цьому, зберігаючи єдність. Саме це і дозволяє бетону підтримувати хімічну стійкість і структурну цілісністю в сейсмічно активних зонах в тисячолітньому масштабі.

Більшість зразків сучасного бетону тримається на основі портландцементу. Для його отримання глину і вапняк змішують і нагрівають до 2642 градусів за Фаренгейтом, випускаючи сім відсотків від загального обсягу річних викидів вуглецю. Римський архітектурний розчин складається з 85 відсотків вулканічного попелу, до якого додана вода і вапно. Їх нагрівали при більш низькій температурі, що дозволяло знизити рівень викиду вуглецю. Виходить, що римляни робили не тільки більш міцний, але ще і екологічно чистий цемент.

Читайте також: Давньоримський бетон виявився кращим від теперішнього

Марі Джексон зазначила, що якщо люди знову знайдуть спосіб включити до складу цементу вулканічну породу, вони зможуть значно скоротити викиди вуглекислого газу, пов’язані з його виробництвом, а також поліпшити механічну міцність. Що це означає для майбутнього? Виробництво дозволить знайти способи утилізації шлаків або вулканічного попелу, наприклад, при отриманні інноваційного бетону.

Натхнення: positime.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button