Людина

Сім умов щасливого життя

Сім кроків до щасливого життя дуже прості і легкі у виконанні, варто тільки спробувати дотримуватися ці всім відомі правила.

Сім умов щасливого життя

1. Перестати жити чужим життям. Герої улюблених серіалів, політики, зірки шоу – бізнесу та інші знаменитості не помітять, якщо ми одного разу перестанемо за ними спостерігати. Дійсно, важливими людьми в нашому житті повинні бути члени сім’ї, друзі, родичі, однодумці, тобто близькі та рідні люди. Краще більше часу приділяти спілкуванню з ними, ніж перегляду фільмів або телепередач, – вони (та й ми) це однозначно заслужили.

2. Менше думати про майбутнє, не жалкувати за минулим, – жити сьогоденням. Те, що відбувається тут і зараз, ніколи не повториться. Чим би ми не займалися в даний момент: навчання, робота чи відпочинок, потрібно усвідомлювати кожну мить, розуміти, що це частина нашого життя і отримувати задоволення від всього, що відбувається. Ці моменти набагато цінніші від тих, про які ми мріємо або шкодуємо. Адже сила життя проявляється тільки в сьогоденні. Встановлено, що життя в теперішньому знижує рівень стресу, зменшує депресію.

3. Не відкладати рішення. Прийняти рішення, тобто взяти відповідальність на себе, це значно складніше, ніж плисти за течією. Іноді виконання будь-якої не дуже приємної справи або обов’язків займає набагато менше часу і сил, ніж прийняття самого рішення діяти. Відкладання рішення на “потім”, призводить до того, що ми тільки готуємося бути щасливими, не живемо, а тільки чекаємо, коли ж настане це “потім”. А передача прав за прийняття рішення комусь іншому, навіть дуже важливої для нас людини, призводить до того, що ми перестаємо бути господарями свого життя. Проблема вибору – це відхід від відповідальності за прийняте рішення. Але якщо ми не виберемо самостійно свій шлях, так ніколи і не дізнаємося, чого ми насправді вартуємо і зможемо домогтися в житті. Все зведеться до пред’явлення претензій тим, хто за нас приймав рішення.

4. Не варто говорити “так”, коли потрібно сказати “ні”. Не треба брати на себе нездійсненні зобов’язання. Слово “так” відкриває безліч шляхів, але вміти сказати “ні” теж важливо. Якщо немає часу, сил або бажання брати участь у якомусь проекті або заході, виконати несподіване прохання або ж надати послугу – це саме той момент, коли потрібно сказати “ні”. Відмовити другу або родичу дуже складно, але якщо прохання або пропозицію, на наш погляд, нездійсненні, треба ввічливо відмовити. Невміння відмовляти призводить до того, що ми забуваємо про себе і свої бажання, приймаючи чужі бажання за свої. І живемо чужим життям, відчуваючи при цьому почуття провини, якщо все-таки не змогли виконати нездійсненне.

5. Купувати непотрібні речі. Грамотно розпорядитися власними коштами – цій якості може позаздрити кожен і, мабуть, це одна з найбільш корисних життєвих звичок, освоївши яку, можна комфортно жити в сьогоденні, створюючи безпечне майбутнє. Не варто піддаватися на умовляння нескінченної реклами, що купуючи чергову мультиварку, шубку, сережки, машину ми станемо успішнішими, щасливішими, тим більше що всі знають, що щастя зовсім не в цьому. У будь-якому випадку, здійснюючи покупки, необхідно керуватися здоровим глуздом і витрачати гроші на ті речі, які дійсно потрібні і представляють певну цінність. Усвідомлене обмеження говорить про зрілу особистість.

6. Не варто пліткувати. Плітки це пусте проведення часу і спроба самоствердитися за чужий рахунок, крім того – це один із смертних гріхів. Розпускаючи плітки про своїх родичів, колег і сусідів, ми ризикуємо втратити авторитет і повагу оточуючих. Репутація пліткаря ще нікого не привела до успіху.

7. Не старайтесь заповнити кожну хвилину будь-якою активністю. При інтенсивному способі життя, величезній кількості інформації, що звалюється нам на голову, відпочинок просто необхідний. Організм людини вимагає регулярного відпочинку, як фізичного, так і психологічного. Щодня знаходбте час для себе, це допоможе відновити сили, зняти психоемоційне напруження, а час, витрачений на роздуми про своє життя, дозволить розібратися в душевному стані.

Як повідомляв MIGnews.com.ua, британські дослідники з’ясували, що чоловіки в багатьох аспектах сучасного життя відчувають більше задоволення, ніж жінки.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button