Здоров'я

Як правильно поєднувати прийом призначених препаратів

Фармацевтична продукція — панацея від багатьох хвороб. Однак не всі дотримуються правил прийому того чи іншого препарату, зазначених в інструкції або обумовлених лікарем. Одночасне поглинання двох і більше засобів викликає побічні реакції у 7 з 10 випадків. В результаті лікування захворювання затягується через появу нового через власну дурість або по незнанню. Які ліки можна приймати разом? Чим загрожує невдале поєднання?

Перш ніж перейти до загрозливої здоров’ю або смертельної комбінації медикаментів, потрібно зробити декілька важливих застережень.

Ніколи не займайтеся самолікуванням

Самостійний пошук ліків в аптеці доречний тоді, коли потрібно надати першу допомогу хворому до приходу лікаря. Не відмовляйтеся від консультації фармацевта, який скоординує напрямок вибору.

В інших випадках не варто запасатися ліками від усіх хвороб на довгий час. Гелі, мазі, креми, пастилки мають персональний термін придатності, показання та протипоказання до застосування. Довіртеся фахівця, адже мова йде про здоров’я і хороше самопочуття вас і ваших близьких.

Для довідки
Правильно підібрати ліки в кожному конкретному випадку зможе лише лікар. Інакше буде доречна народна приказка: «Одне лікуємо, інше — калічимо».

Категорично забудьте про спиртні напої на період прийому лікарських засобів

Сумісність алкоголю з таблетованими або порошкоподібними засобами — фантастика, вигадка, яку багато хто свято вірять. У світі не існує жодного диво-ліку, дозволеного до змішування зі спиртними напоями.

Грип, ГРВІ, сильний приступ головного болю, безсоння або загострення хронічних захворювань не терплять присутності алкогольної «пари» в крові. Часто виникають випадки, коли перед днем народження друга або коханої людини люди припиняють пити визначені мікстури і ковтати таблетки. Такі дії порушують встановлений режим реабілітації, а заява, що мені можна алкоголь і втілення задуманого в реальність — загрожує виникненням ускладнень, патологій.

Наприклад, переривання відновного курсу зводить ефективність впливу складових препарату нанівець. Через чарку горілки або келиху вина в організмі утворюються токсичні речовини, небезпечні для нирок, шлунково-кишкового тракту, інших внутрішніх органів. Навряд чи реалізація бажання розслабитися на святі буде виправдана.

Небезпечне поєднання препаратів

Оральні контрацептиви та антибіотики

Небажана вагітність — перша причина, по якій потрібно скасувати задумане поєднання. Антибіотики знижують ефективність протизаплідних таблеток, активно стимулюючи роботу печінки. Остання виділяє ферменти, що руйнують гормони. Якщо поєднуєте такі ліки — користуйтеся презервативами.

Бета-блокатори і верапаміл

Перші виступають основою при лікуванні серцевої недостатності, другі знижують артеріальний тиск, нормалізують кровопостачання серця. При їх поєднанні серцебиття уповільнюється (брадикардія), що може призвести до зупинки серця.

Імодіум (лоперамід) і кальцій

Лоперамід — захист від проносу, знижує моторику кишечника. Продається в аптечній мережі без рецепта. Дія кальцій вмісних вітамінів або ліків таке ж. В результаті людина стикається з іншою проблемою — тривалим запором.

Протизастудні та антигістамінні препарати

І в тих, і в інших містяться антигістаміни, що запобігають розвиток алергічної реакції (сльозотеча, чхання, нежить). Подвійна доза призведе до сонливості, млявості, що небезпечно для тих, хто пересувається з допомогою автотранспорту.

Краще всього отримати консультацію фахівця, який підбере варіант заміни одного з них на більш безпечний, нешкідливий.

Знеболюючі і варфарин

Діагноз «миготлива аритмія» часто припускає використання Warfarin Nycomed, який зменшує згортання крові і запобігає появі тромбів. Такий же ефект дають і нестероїдні препарати, що знімають біль. Одночасне вживання цих медикаментів призведе до появи внутрішньої кровотечі. Тому в якості знеболюючого використовуйте парацетамол.

Дифлюкан (флюкостат, флуконазол) і статини

Препарати-статини допомагають знизити рівень холестерину, що виробляється печінкою. Дифлюкан і його похідні борються з грибками, викликаючи гальмування печінкових ферментів. Це призводить до накопичення статинів і може спричинити рабдоміоліз (руйнування м’язових клітин). Тому доцільно почекати з прийомом ліків-статинів.

І головне, не забувайте консультуватися з лікарями, що прискорить процес одужання!


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button