Здоров'я

У США почали лікувати пародонтит лазером без операцій (відео)

Американські стоматологічні клініки почали впроваджувати новий метод лікування пародонтиту. Технологія LANAP дозволяє видаляти пошкоджені тканини між зубами і яснами за допомогою лазера, без хірургічного втручання. Творці методики запевняють, що нова процедура допомагає зберегти зуби і при цьому уникнути больових відчуттів.

У США 80% дорослих жителів страждають яким-небудь формами пародонтиту, при цьому лише 3% готові проходити лікування існуючими методами. У важких випадках захворювання потрібне хірургічне втручання з частковим видаленням кістки, що неприйнятно для багатьох пацієнтів. У той же час при відсутності лікування виникає ризик випадіння зубів.

Протокол лазерного формування нового прикріплення (LANAP) дозволяє лікувати пародонтит мінімально інвазивним способом. «Через 10 років досліджень і експериментів у пацієнтів з’явилася можливість зберегти зуби і уникнути операції з видаленням кістки. Наш підхід допомагає уникнути швів, розрізів і страхів», — розповів Digital Trends стоматолог і автор методики Роберт Ґрегг.

При проведенні LANAP лазер видаляє пошкоджені тканини між зубом і яснами, а також знищує бактерії, не пошкоджуючи при цьому здорові тканини.

Метод дозволяє створити нове зубоясневе прикріплення без хірургічного втручання. Після проходження LANAP-процедури пацієнтам не потрібно приймати знеболюючі препарати і довго відновлюватися.

Технологія вже отримала схвалення від Управління по санітарному нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA). Поки що це єдиний метод відновлення кісток і тканин при пародонтиті, схвалений американським регулятором.

За останні роки з’явилося відразу кілька перспективних технологій для регенерації зубів. Медики пропонують використовувати пломби на основі стовбурових клітин, які регенерують навколишні тканини пульпи і дентин. А для лікування кореневих каналів стоматологи створили метод 3D-друку кровоносних судин, що знижує ризик руйнування зубів і допомагає повністю відновити їх функції.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button